Házenkářky Slavie i podruhé v sezoně obraly o body Michalovce

Házenkářky Slavie si ve 20. kole interligy vyšláply na nejlepší slovenský celek Michalovce a porazily ho 28:26. Pražanky navázaly na říjnovou remízu na palubovce Iuventy a po páté výhře za sebou se na svého dnešního soupeře bodově dotáhly.

Ilustrační foto.

Slavia přivítala Michalovce v Hostivici u Prahy a první poločas o gól prohrála. Vyrovnat se Pražankám poprvé povedlo až jedenáct minut před koncem a od 51. minuty se po brance své nejlepší střelkyně v zápase Adriany Míšové dostaly do vedení, které už nepustily.

Slávistky si díky vítězství nad slovenskými mistryněmi z uplynulých devíti sezon zasloužily slíbené pozvání na pivo od svého kouče Františka Urbana, jenž v Michalovcích dříve trénoval. V tabulce oba týmy ztrácejí devět bodů na suverénní Most a mají jednobodový náskok před čtvrtou Porubou, jež má utkání k dobru.

Čtvrté postupové místo do semifinále českého play off drží Olomouc, i když dnes překvapivě prohrála 28:30 na palubovce předposledního Hlohovce. Hanačky mají stále tříbodový náskok před Pískem, který podlehl 22:23 sousedovi v tabulce Zlínu.