Míčové sporty

Házenkářky Slavie i podruhé v sezoně obraly o body Michalovce

8. února 2020 19:17 - Praha

Házenkářky Slavie si ve 20. kole interligy vyšláply na nejlepší slovenský celek Michalovce a porazily ho 28:26. Pražanky navázaly na říjnovou remízu na palubovce Iuventy a po páté výhře za sebou se na svého dnešního soupeře bodově dotáhly.

Facebook

Slavia přivítala Michalovce v Hostivici u Prahy a první poločas o gól prohrála. Vyrovnat se Pražankám poprvé povedlo až jedenáct minut před koncem a od 51. minuty se po brance své nejlepší střelkyně v zápase Adriany Míšové dostaly do vedení, které už nepustily.

Slávistky si díky vítězství nad slovenskými mistryněmi z uplynulých devíti sezon zasloužily slíbené pozvání na pivo od svého kouče Františka Urbana, jenž v Michalovcích dříve trénoval. V tabulce oba týmy ztrácejí devět bodů na suverénní Most a mají jednobodový náskok před čtvrtou Porubou, jež má utkání k dobru.

Čtvrté postupové místo do semifinále českého play off drží Olomouc, i když dnes překvapivě prohrála 28:30 na palubovce předposledního Hlohovce. Hanačky mají stále tříbodový náskok před Pískem, který podlehl 22:23 sousedovi v tabulce Zlínu.

MOL interliga házenkářek - 20. kolo:
Písek - Zlín 22:23 (12:14)
Nejvíce branek: Kvášová 10/2, Svobodová 4, Benešová 3 - Kolářová a Kříčková po 6, Ševčíková 3/2.
Slavia Praha - Michalovce 28:26 (14:15)
Nejvíce branek: Míšová 7, Galušková 7/3, Pokorná 5 - Trúnková 8, Štefaníková 6.
Dunajská Streda - Veselí nad Moravou 36:31 (19:16)
Hlohovec - Olomouc 30:28 (15:12)
Bánovce nad Bebravou - Šaľa 13:27 (8:10)

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.