Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Plzně s předstihem vyhrál základní část extraligy

29. února 2020 19:06 - Praha

Házenkáři Plzně si dvě kola před koncem zajistili vítězství v základní části extraligy. Úřadující mistři porazili ve 20. kole 34:25 Frýdek-Místek a mají v čele tabulky nedostižný pětibodový náskok před Duklou. Pražané dnes přivítali v Ruzyni v přímém souboji o druhé místo Zubří a vyhráli 24:18. Náskok před Valachy zvýšila Dukla na tři body.

 

Talent Plzeň, Facebook

Plzeňští půjdou do boje o titul naposledy s trenérem Michalem Tonarem, jemuž vedení na konci sezony neprodlouží smlouvu. Vedení klubu to oznámilo tento týden s tím, že bývalého reprezentanta nahradí jeho dosavadní asistent Petr Štochl.

"Chceme především zlepšit provázanost mládežnické a mužské složky. A nebudu zastírat, že velmi k tomu přispěl i ekonomický faktor. Zkrátka přišla nabídka, která do tohoto konceptu zapadá," uvedl šéf Plzně Pavel Drobil. Podle svazového webu se klubu podařilo získat partnera, jehož příspěvek je přímo vázaný na působení Štochla u mužstva.

Tonar byl zprávou zaskočen. "Vedení klubu mi oznámilo, že na mě nemají peníze. Jsem zklamaný a nemile překvapený," přiznal. "Máme nejvyšší cíle a věřím, že se nám je podaří naplnit. Samozřejmě že teď budu mít větší motivaci rozloučit se úspěchem. Doufám, že budeme nadále vyhrávat. Za kvalitou své práce si stojím. Bohužel mi v červnu skončí smlouva a vedení se rozhodlo ji neprodloužit a já to musím respektovat," dodal kouč Talentu.

Před blížícím se play off opět neuspěla čtvrtá Karviná, jež z posledních tří zápasů získala jen bod. Dnes Baník prohrál 24:29 na hřišti sedmých Hranic, které si výrazně pomohly v boji o postup do vyřazovacích bojů.

Strabag extraliga házenkářů - 20. kolo:
Hranice - Karviná 29:24 (14:11)
Nejvíce branek: Mucha 7, Piwko 6, Polášek 5 - Solák 8, Monczka 4, Růža 3.
Dukla Praha - Zubří 24:18 (14:10), Plzeň - Frýdek-Místek 34:25 (18:14).
Plzeň - Frýdek-Místek 34:25 (18:14).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty