Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalista Hadrava má po sezoně a končí i angažmá v Olsztynu

26. března 2020 15:48 - Olsztyn

Kvůli pandemii nového typu koronaviru skončila volejbalistovi Janu Hadravovi sezona. Polská liga byla předčasně uzavřena a tím je po čtyřech letech u konce i působení českého univerzála v Olsztynu.

 

Indykpol AZS Olsztyn

"Bylo to tady super, ale potřebuju změnu, nový impulz a získat další zkušenosti. Kariéra rychle utíká," řekl Hadrava v telefonickém rozhovoru s ČTK.

Momentálně o dalším působišti jedná. "Mám několik možností, ale ještě nic jasného," řekl osmadvacetiletý reprezentant. Ani nenaznačil, kam zamíří. Jednal i v Olsztynu, ale zopakoval, že potřebuje změnu: "Vyčistit hlavu." Je možné, že si splní touhu a zamíří do italské Serie A, která je považovaná za nejlepší ligu světa.

Komplikace sportovní i životní. Česká plážová hvězda chtěla rodinu, teď mění plán

Před odchodem do Olsztynu oblékal v české extralize dres liberecké Dukly a první zahraniční štaci prožil v barvách francouzského Nantes, kde strávil dvě sezony.

Jeho poslední rok v Polsku, v lize úřadujících mistrů světa, začal dobře. Patřil k nejvíce bodujícím hráčům, ale v lednu se zranil. Natrhl si lýtko. "Měl jsem třícentimetrovou trhlinu ve svalu," popsal. Dva měsíce stál, Olsztyn jen prohrával a on mohl konstatovat: "Asi jsem chyběl. Takhle si to lze přebrat."

Vedení klubu vyměnilo trenéra a s Hadravovým návratem do sestavy se začalo zase vítězit. "Přišel nový impulz, který zabral. Chytli jsme druhý dech a šlo to," uvedl Hadrava. Klub se držel na osmém místě tabulky, což by znamenalo postup do vyřazovací části.

Český volejbal letos nevyhlásí nejlepší hráče, svaz anketu zrušil

Jenže přišla pandemie koronaviru. Soutěž byla nejdříve do 26. března přerušena a poté odvolána. "Je to samozřejmě škoda, že to takhle končí. Možná se to mohlo přerušit o týden později a byla by dohrána základní část, ale taková je bohužel situace. Jsou samozřejmě důležitější věci než sport a výsledky," uvedl.

Zápas hrál naposledy 11. března. Pak odvezl rodinu do Prahy a po návratu čekal na vývoj situace. "Jen jsme chodili do posilky a hráli fotbal. Netrénovalo se s nasazením, protože bylo víceméně jasné, že se liga už nenastartuje," řekl.

Čtrnáct dnů trávil sám. A přiznal, že mu čas utíkal hodně pomalu. "Na procházku jít nešlo. Koukal jsem na filmy, hrál na konzoli, volal si s rodinou a uklízel. Nuda, nuda a nuda. Už se těším domů," přiznal. Doufá, že klub hráčům umožní odjet brzy.

Sport je momentálně koronavirovou pandemií zásadně omezený. Pro hráče i kluby bude mít výpadek velký finanční dopad. "Budou samozřejmě nějaké následky a hlavně si myslím, že víc se to projeví v následující sezoně," odhadl Hadrava.

Jeho manažera ještě čekají jednání o platu. Hadrava očekává redukci. "Nikdo samozřejmě nechce velké kompenzace, ale taková je situace a jen doufám, že budou co nejmenší a adekvátní dané situaci," řekl nejlepší český hráč z předešlých dvou sezon a úspěšný pokračovatel volejbalového rodu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty