Novotný zařídil pěti body výhru Mladé Boleslavi na Chodově

Úřadující vicemistr z Vítkovic vstoupil do nového ročníku extraligy výhrou nad nováčkem ze Sparty 3:1. Mladá Boleslav i díky pěti bodům Petra Novotného zvítězila v Praze nad Chodovem 6:4 a Znojmo ve svém historicky prvním vystoupení v nejvyšší soutěži podlehlo doma SSK Future 4:5.

První branku sezóny si připsal vítkovický Vaněk a v 24. minutě Ostravané zvýšili v přesilovce díky Tomašíkovi. Pak sice korigoval stav za 39 sekund Janeček, ale těsně po polovině utkání Vaněk v další početní výhodě pojistil náskok Vítkovic.

Chodov sice díky dvěma trefám Šochmana a jedné posily z Pardubic Zozuláka vedl po úvodní části 3:0, ale hosté v druhém dějství ztrátu smazali. Pražany dostal ještě jednou do vedení Hájek, ale Sokol výsledek otočil. Novotný se zaskvěl hattrickem a dvěma asistencemi.

Future nasměroval po nerozhodné úvodní třetině k výhře dvěma góly v druhém třetině Michal Soukup a jeho bratr Marek v 41. minutě ještě zvýšil na 5:2. Znojmo už závěrečným finišem na body nedosáhlo.

Mistrovský Tatran Střešovice dnes vyhrál nad Třincem vysoko 11:3 a hattricky se na tom podíleli kapitán Milan Fridrich a Matěj Jendrišák, druhý jmenovaný navíc zaznamenal asistenci.

Rovněž čtyřmi body za tři góly a jednu asistenci dotáhl Liberec k výhře 6:4 nad FBC Ostrava Petr Salát. U všech čtyř branek poražených byl Petr Skácel, který se trefil jednou a přidal tři přihrávky. Havířov prohrál doma s Brnem 2:5 a Bulldogs nasměroval k výhře dvěma góly v úvodním dějství Luděk Ondráček, který ještě v závěru dovršil hattrick.

Florbal,extraliga - 1. kolo:
1. SC SSK Vítkovice - Sparta Praha 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 11. a 32. Vaněk, 24. Tomašík - 24. Janeček.
JM Chodov - Sokol Mladá Boleslav 4:6 (3:0, 0:3, 1:3)
Branky: 8. a 15. Šochman, 20. Zozulák, 44. Hájek - 27., 46. a 60. Novotný, 22. Fojta, 32. Volf, 55. J. Bouška.
Znojmo - SSK Future 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)
Branky: 7. Žižka, 14. Janků, 54. Peš, 56. Ostrý - 21. a 39. Michal Soukup, 2. Vrtiška, 10. M. Ryneš, 41. Marek Soukup.
FBC Liberec - FBC Ostrava 6:4 (3:0, 2:3, 1:1)
Branky: 20., 22. a 30. Salát, 10. Nesměrák, 12. R. Křenek, 50. V. Krupička - 24. Skácel, 31. Heczko, 40. Trunkát, 52. Machala.
Tatran Střešovice - FBC Třinec 11:3 (3:0, 4:3, 4:0)
Branky: 3., 29. a 45. Fridrich, 9., 29. a 60. Jendrišák, 6. a 57. Richter, 36. a 60. Jedlička, 34. Vávra - 27. Šrámek, 35. Šimský, 36. Curney.
Torpedo Havířov - Bulldogs Brno 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 54. Krečmer, 55. Kowal - 8., 20. a 60. Ondráček, 27. M. Kadlec, 31. Veselý.