Rubriky:

Míčové sporty

Islandský házenkář Sigurdsson bude koučem, povede Gummersbach

4. května 2020 08:05 - Gummersbach

Islandský házenkář Gudjón Valur Sigurdsson, jenž v minulém týdnu ukončil úspěšnou hráčskou kariéru, se stal novým trenérem německého klubu VfL Gummersbach. Věhlasný tým, který v minulosti získal 12 bundesligových titulů a pětkrát triumfoval v Poháru mistrů evropských zemí, nyní hraje v druhé lize.

 

Twitter@tosnewsblog

Čtyřicetiletý Sigurdsson je světovým rekordmanem v počtu branek nastřílených v reprezentačních zápasech. S kariérou se rozloučil titulem mistra Francie, který s Paris Saint-Germain získal po předčasném konci sezony kvůli koronavirové pandemii.

S Gummersbachem, v jehož dresu strávil tři sezony, podepsal stříbrný medailista z olympijských her 2008 v Pekingu dvouletou smlouvu. Bývalý spoluhráč Filipa Jíchy z Kielu i Barcelony získal vedle Francie ligové tituly také doma na Islandu, v Dánsku, ve Španělsku a v Německu. Kariéru Sigurdsson zakončil s rekordní bilancí 1875 gólů v 364 zápasech za národní tým.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.