Rubriky:

Míčové sporty

Liga basketbalistů by ve středu mohla poznat mistra

4. května 2020 13:40 - Praha

První liga basketbalistů by mohla ve středu poznat vítěze předčasně ukončené sezony. Nejvyšší soutěží se stejně jako dalšími domácími ligami, které poznamenala pandemie koronaviru, bude na svém zasedání zabývat výbor České basketbalové federace.

 

basketbalsvitavy.cz

Liga basketbalistů byla ukončena v polovině března. Většinou hlasů se na tom shodla Asociace ligových klubů, která navrhla, aby v soutěžích mezinárodní federace FIBA českou soutěž nadále reprezentoval Nymburk. Středočeský celek ovládl základní část a šestnáctinásobný šampion vedl i po pěti kolech nadstavby.

Návrh asociace poté začátkem května částečně potvrdil i výbor České basketbalové federace. Na základě doporučení klubů soutěž ukončil, ale o konečném konečném pořadí ročníku, mistrovi a účastnících baráže nerozhodl. Jasno by mělo být po středečním zasedání.

Nejužitečnějším hráčem basketbalové ligy se stal podruhé Šiřina

Předčasně ukončena byla v březnu také liga basketbalistek, ve které už však byl mistrovský titul přidělen suverénnímu USK. Pro pražský celek šlo o desátý úspěch za sebou a celkově čtrnáctým triumfem v samostatné české lize vyrovnal rekord Žabin Brno.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.