Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářky čeká Slovakia Cup v Bratislavě

9. října 2008 14:27 - PRAHA

Startem na mezinárodním turnaji Slovakia Cup v Bratislavě v příštím týdnu vstoupí české házenkářky do nové reprezentační sezony. Soupeřkami svěřenkyň kouče Jiřího Tkadlece budou ve skupině Rumunsko a Maďarsko.

Ve druhé skupině jsou Portugalsko, Slovensko a Litva, přičemž český celek bude hrát i s Portugalskem a tento výsledek se započítá do tabulky skupiny.

Hráčky absolvují v tomto týdnu do neděle soustředění v Praze, od úterý se budou připravovat v Hodoníně a ve středu večer se družstvo vydá do Bratislavy. V nominaci je řada mladých hráček, které v loňském roce reprezentovaly v juniorském výběru. Úplnými nováčky jsou Marta Krouská a Kateřina Keclíková z pražské Slavie.

"Nadcházející akce má dva hlavní cíle: slouží jako příprava na listopadovou kvalifikaci a zároveň jako příležitost k zapracování dalších hráček do národního týmu, řekl trenér Tkadlec.

Program českého týmu na Slovakia Cupu:
16. října: 19:30 ČR - Maďarsko,
17. října: 19:30 Portugalsko - ČR,
18. října: 15:30 Rumunsko - ČR,
19. října: zápas o konečné umístění.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.