Florbalistky Děkanky zdolaly na EP Holmlii a jsou v semifinále

WINTERTHUR

Florbalistky Děkanky postoupily stejně jako v lednu do semifinále Evropského poháru ve švýcarském Winterthuru. Český mistryně a obhájkyně bronzu z minulého turnaje ve finském Vantaa si zajistily účast ve víkendovém boji o medaile díky páteční výhře 5:1 nad norským týmem Holmlia SK.

V semifinále narazí svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové v sobotu od 19:00 na Balrog. Švédský mistr dnes zvítězil nad SC Classic z Finska 6:2 a vyhrál skupinu B bez ztráty bodu. Do semifinále postoupil i další švédský tým IKSU, který čeká semifinálový souboj se švýcarským Dietlikonem.

V přímém souboji o semifinále mezi Děkankou a Holmlií nejdříve v 7. minutě trefila Pettersenová tyč, ale za minutu a půl už padla branka na druhé straně. Rozumová získala Pražankám vedení, ale o vyrovnání se postarala v závěru druhé dvacetiminutovky Collbergová.

Až v závěrečné části Děkanka potvrdila roli favorita. Nejdříve upravila na 2:1 Šteglová, pak zamířila jen do tyče Šindelová, Novotná už ale získala bezpečnější náskok. V 50. minutě pak Rozumová zaznamenala v přesilovce svou druhou trefu v utkání a výsledek dovršila Dostalíková. V závěru mohla přidal ještě šestý gól Komissarovová, ale Norkám opět pomohla konstrukce branky.

"Holky dlouho nedokázaly najít recept na dobrou obranu soupeře, který se na nás dobře připravil a věděl, že hra do pevné obrany s následnými protiútoky nám nesvědčí. Nedokázaly jsme jejich obranu rozběhat a střelecké pokusy většinou končily zablokovány," řekl pro oficiální internetové stránky České florbalové unie trenérka Šteglová. "Ve třetí částí jsme více rozhýbali naši hru, dali jsme branky a splnili jsme svůj cíl."

Skupina A:
Děkanka Praha - Holmlia SK 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Rozumová (Novotná), 42. Šteglová (Jílková), 47. Novotná (Šindelová), 50. Rozumová (Billá), 53. Dostalíková - 38. Sezginová. Rozhodčí: Kronow, Juul (oba Dán.). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 103.
UHC Dietlikon - FC Outlaws 13:1 (9:0, 1:1, 3:0)
Branky: 6. a 9. Stellaová, 11. a 16. Hjelmová, 13. a 31. Vogtová, 15. a 57. Rittmeyerová, 2. Stadelmannová, 7. Dubacherová, 12. Wikiová, 45. Meierová, 56. vlastní - 32. Bengtssonová.
IKSU - Rubene 13:3 (3:0, 5:3, 5:0)
Branky: 15., 19. a 40. Wikströmová, 32. a 59. Stenvallová, 3. Söderqvistová, 25. Anderssonová, 35. Häggströmová, 39. Lundströmová, 48. Nordlinderová, 51. Eiremová, 52. Ekblomová, 55. Bäckmanová - 23. a 39. Veideová, 39. E. Bankavová.
SC Classic - Balrog UK 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: 31. Suomalainenová, 59. Ulmanenová - 4. a 36. Lindströmová, 6. a 20. Dahlerusová, 25. Holmbomová, 52. Bergová.