Házenkáři Karviné deklasovali v extralize Kopřivnici o 21 gólů

Házenkáři Karviné deklasovali v 7. kole extraligy hosty z Kopřivnice 43:22 a bodově se svému soupeři vzdálili. Čeští šampióni se posunuli na čtvrté místo v tabulce, ale jejich nejbližší pronásledovatelé mají zápas k dobru.

Karviná měla v celém utkání jasnou převahu a především ve druhém poločase udílela soupeři lekci z produktivity. Na každý gól hostů Karvinští odpověděli novou sérií vlastních zásahů a do listiny střelců se s výjimkou brankářů zapsali všichni jejich hráči.

Stejně bodů jako Karviná mají po výhře 29:23 nad Plzní i Lovosice. Dlouho vyrovnané utkání rozhodl úsek mezi 5. a 10. minutou druhého poločasu, ve kterém domácí vstřelili pěti gólů za sebou a získali čtyřbrankové vedení.

Teprve druhou remízu v soutěži viděli diváci v Bystřici pod Hostýnem a podruhé se o ni postaraly Hranice. Po vyrovnané první půli se na začátku té druhé hosté dostali do trháku 21:16, ale během čtyř minut to bylo zase jen o gól. Z napínavé koncovky vítěz nevzešel.

Házená, extraliga - muži - 7. kolo:
Bystřice pod Hostýnem - Hranice 28:28 (15:15)
Nejvíce branek: Dobeš 9, Vacula a Indrák po 5 - Hradil 8, Galus 5/3, Stržínek 4/1. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 8:7. ČK: Kropáč, Kroupa - Skřídlo, Brůna. Diváci: 420.
Karviná - Kopřivnice 43:22 (17:11)
Nejvíce branek: Vančo a Faith po 6, Kružík 5 - Gřes 6/2, Opálka 5/2, Krčmář a Hladký po 3. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/4. Vyloučení: 8:5. ČK: Kružík (Karviná). Diváci: 653.
Lovosice - Plzeň 29:23 (14:13)
Nejvíce branek: Vaněk 10/3, Motl 6, Havlovec 3 - Linhart 6/1, Šik 6/2, Cvikl 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 8/5 - 3/3. Vyloučení: 6:6. Diváci: 300.