Rubriky:

Míčové sporty

Olomouc nastoupí v osmifinále PVP proti soupeřkám z Ligy mistrů

11. listopadu 2008 16:27 - OLOMOUC

Jeden z účastníků Ligy mistrů bude soupeřem olomouckých házenkářek v osmifinále Poháru vítězek pohárů. Úterní los ve Vídni rozhodl o tom, že Zora narazí v únoru na třetí celek skupiny B, ve které hrají rakouský Hypo Niederösterreich, FCK Handbold Kodaň, Budučnost Podgorica a Orsan Elda Prestigio ze španělského Alicante.

Hanačky si na jméno rivala ještě dva měsíce musí počkat. Liga mistrů má za sebou teprve úvodní dvě kola z šesti a závěrečné zápasy se hrají 17. ledna příštího roku. Už teď je však jisté, že první zápas osmifinále PVP sehraje Olomouc 7. nebo 8. února na domácím hřišti, odvetu o týden později venku.

S velkou pravděpodobností se Olomouc neutká s Niederösterreichem, který zatím plní roli favorita a vyhrál obě úvodní utkání skupiny. Hned za ním je klub z dánské metropole. Podle papírových předpokladů by na Zoru měl připadnout někdo z dvojice Budučnost Podgorica, Orsan Elda Prestigio.

"V této fázi už se vybrat nedá, každý potenciální soupeř je hodně silný a se spoustou kvalitních hráček v kádru. Ať dostaneme kohokoliv, můžeme jenom překvapit," řekl trenér Lubomír Krejčíř.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.