Basketbalistky Trutnova se výhrou v Litvě přiblížily postupu

MARIJAMPOLE

Basketbalistky Kary Trutnov zvítězily ve čtvrtém kole Evropského poháru FIBA na palubovce litevského Marijampole 60:52. Díky třetí výhře v základní skupině H udělaly svěřenkyně trenéra Martina Petrovického výrazný krok k postupu, který by znamenal historický klubový úspěch.

Slavit mohou už dnes večer, pokud ve druhém utkání zvítězí Ibiza nad rumunským Aradem. Hráčkám Trutnova stejně jako v prvním vzájemném duelu, v kterém prohrávaly až o 17 bodů, nevyšel úvod. Po první čtvrtině vedl domácí tým 16:9 a ještě v poločase měl k dobru osmibodový náskok.

Poté ale přišel obrat, na kterém měla velkou zásluhu úspěšná střelba z dálky v podání Východočešek. Trutnov dal devět tříbodových košů, zatímco litevský celek pouze jeden.

"Velice si takového výsledku ceníme, pro Trutnov to znamená hodně. Vítězství jsme si vybojovali zlepšenou hrou ve druhém poločase a koncovku už jsme zvládli," řekl spolupracovníkovi ČTK Petrovický, jehož tým dokázal vyhrát tři zápasy v evropském poháru vůbec poprvé.

V dalším utkání Kara přivítá za týden Ibizu a základní skupinu zakončí 27. listopadu domácím zápasem s Aradem.

Evropská liga - 4. kolo:
Arvi Marijampole - Kara Trutnov 52:60 (16:9, 30:22, 40:41)
Nejvíce bodů: Rickevičiuteová 13, Ščipakinová 11, Pacauskieneová a Sauliuteová po 9 - Křížová 15, Mišurová 13, Štěpánová 11, Hindráková 8. Rozhodčí: Hallikov (Est.), Olaru (Rum.). Trestné hody: 14/9 - 12/11. Fauly: 19:18. Trojky: 1:9. Diváci: 300.