Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářky zahájily boj o MS prohrou s Litvou

25. listopadu 2008 17:12 - EMMEN

České házenkářky zahájily boj o postup do play-off o mistrovství světa porážkou. Na kvalifikačním turnaji v nizozemském Emmenu svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece a Lenky Černé podlehly Litvě 32:35. Dalším soupeřem českého týmu v šestičlenné skupině bude ve středu od 15:30 Řecko.

České házenkářky vyrukovaly na soupeře s agresivní obranou a v prvním poločase jim to přineslo vedení až o tři branky. Chyby v závěru první poloviny utkání ale vrátily soupeře do hry a v přestávce měl český tým už zase jen jednogólový náskok 15:14.

Vyrovnaný stav pak vydržel až do závěrečné desetiminutovky. Češky rozložily střeleckou zátěž rovnoměrně mezi více hráček a prosazovaly se hlavně Tomečková, Zámorská, Kysučanová či Vojtíšková, v dresu soupeře zase byla nezastavitelná především Birute Stellbringová, která dokázala skórovat celkem dvanáctkrát. Tkadlecovu družstvu ale v závěru jakoby zvlhl střelný prach, sérii neúspěšných útoků potrestala Litva rychlými brejky a dostala se do rozhodujícího trháku 35:31.

Úvodní porážka ještě pro český tým neznamená konec nadějí, ale další zaváhání už si družstvo nebude moci s největší pravděpodobností dovolit, protože ve hře je jediné postupové místo. Litva navíc nepatřila k hlavním favoritům turnaje, za ty trenér Tkadlec považoval vedle českého týmu především Turecko a Nizozemsko.

ČR - Litva 32:35 (15:14)
Sestava a branky ČR: Selicharová, Doláková - Zámorská 6, Knedlíková, Kysučanová 5, Poznarová 1, Salčáková, Růčková 1, Štěrbová 2, Spíchalová, Hrbková 1, Simerská 4, Vojtíšková 5, Tomečková 7. Rozhodčí: Saraljič, Vukušič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 6/5 - 8/6. Vyloučení: 4:3. Diváci: 300.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.