Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisty Maccabi povede opět úspěšný trenér Geršon

25. listopadu 2008 18:15 - MACCABI

Basketbalisté Maccabi Tel Aviv se mohou opět těšit na spolupráci s trenérem, který je v minulých letech dovedl k největším úspěchům. Mužstva, které zažívá špatný spart do sezóny, se ujal izraelský odborník Pini Geršon.

Sedmapadesátiletý kouč vystřídal na lavičce Effiho Birenboima, jenž neustál sedmizápasovou sérii proher během přípravného období a další neúspěchy na úvod domácí soutěže i Evropské ligy. Stal se tak již čtvrtým vyhozeným koučem od léta roku 2006, kdy tým opustil právě Geršon. Ten od té doby vedl řecký Olympiakos Pireus a s reprezentací Bulharska se probojoval na mistrovství Evropy, kde by měl v příštím roce národní tým i nadále vést.

"Proč jsem se vrátil? Chci lidem dělat radost. Do včerejška to nebylo v mých plánech, ale nyní jsem šťastný," uvedla ikona izraelského basketbalu, která s Maccabi vyhrála třikrát Evropskou ligu (2001, 2004 a 2005). V této sezoně této nejvýznamnější pohárové soutěže má klub z Tel Avivu vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.