Rubriky:

Míčové sporty

Řecký volejbalový fanoušek jde za vraždu na doživotí do vězení

12. prosince 2008 12:07 - ATÉNY

Fanoušek volejbalového Olympiakosu Pireus byl v Řecku poslán na doživotí do vězení. Dvaatřicetiletý muž byl v Aténách odsouzen za loňskou vraždu příznivce konkurenčního Panathinaikosu.

K vraždě pětadvacetiletého mladíka došlo loni v březnu před pohárovým zápasem volejbalistek Olympiakosu s Panathinaikosem. Na aténském předměstí se tehdy porvaly desítky lidí, házely po sobě kameny a benzínové bomby.

Soud v pátek podle agentury DPA poslal do vězení dalších osm násilníků, kterým vyměřil tresty v rozmezí od jednoho roku do šesti let.

Vynesení trestů podle agentury AP ještě vyostřilo situaci v Aténách, kde vypukly velké nepokoje poté, co při sobotním policejním zásahu zemřel patnáctiletý chlapec. Na sídlo policie zaútočili kamením a zápalnými lahvemi fanoušci Panathinaikosu, které rozlítily nízké tresty pro některé z příznivců Olympiakosu. Policie se bránila použitím slzného plynu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.