Rubriky:

Míčové sporty

Veterán Mutombo se opět na rok vrací do NBA

31. prosince 2008 09:35 - HOUSTON

Dvaačtyřicetiletý pivot Dikembe Mutombo bude znovu hrát NBA. Stejně jako v předchozí sezóně se dohodl s Houstonem na návratu na palubovky a podepsal s Rockets jednoletou smlouvu. Stává se tím opět aktuálně nejstarším hráčem soutěže, kterým byl dosud devětatřicetiletý Sam Cassell z Bostonu.

Mutombo tak má před sebou 18. sezónu v NBA, v té předchozí odehrál za Houston 39 zápasů, přičemž většinu minut nasbíral po únorovém zranění hvězdného Jao Minga. Rodák z Konga chtěl po sezoně ukončit kariéru, ale nyní se rozhodl, že Rockets znovu vypomůže. Klubu se uvolnil prostor na Mutombovu mzdu po vánoční výměně rozehrávače Steva Francise do Memphisu.

Mutombo je druhým nejúspěšnějším hráčem historie NBA podle počtu zblokovaných střel (3278) za slavným Hakeemem Olajuwonem. Hráč vysoký 219 cm prošel v kariéře šesti kluby - před Houstonem nastupoval za Denver, Atlantu, Philadelphii, New Jersey a New York.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.