Živě

Veterán Mutombo se opět na rok vrací do NBA

31. prosince 2008 09:35 - HOUSTON

Dvaačtyřicetiletý pivot Dikembe Mutombo bude znovu hrát NBA. Stejně jako v předchozí sezóně se dohodl s Houstonem na návratu na palubovky a podepsal s Rockets jednoletou smlouvu. Stává se tím opět aktuálně nejstarším hráčem soutěže, kterým byl dosud devětatřicetiletý Sam Cassell z Bostonu.

Mutombo tak má před sebou 18. sezónu v NBA, v té předchozí odehrál za Houston 39 zápasů, přičemž většinu minut nasbíral po únorovém zranění hvězdného Jao Minga. Rodák z Konga chtěl po sezoně ukončit kariéru, ale nyní se rozhodl, že Rockets znovu vypomůže. Klubu se uvolnil prostor na Mutombovu mzdu po vánoční výměně rozehrávače Steva Francise do Memphisu.

Mutombo je druhým nejúspěšnějším hráčem historie NBA podle počtu zblokovaných střel (3278) za slavným Hakeemem Olajuwonem. Hráč vysoký 219 cm prošel v kariéře šesti kluby - před Houstonem nastupoval za Denver, Atlantu, Philadelphii, New Jersey a New York.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.