Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk i s náhradníky snadno porazil v NBL Liberec

23. ledna 2009 20:42 - NYMBURK

Basketbalisté Nymburka bez problémů porazili v páteční předehrávce 24. kola NBL Liberec 88:62. Hosté poprvé v sezóně neinkasovali od suveréna soutěže 100 bodů a ve třetím vzájemném utkání uhráli po předchozích zhruba čtyřicetibodových debaklech zatím nejpřijatelnější výsledek. Byl to ale také důsledek toho, že nymburský kouč Muli Katzurin nechal hlavní opory hodně odpočívat.

"Jsem rád, že jsem mohl dát příležitost i hráčům, kteří tolik minut nedostávají, jako třeba Aleš Chán nebo Pavel Slezák. Odvděčili se dobře odvedenou prací," uvedl Katzurin. "Dobře jsme bránili. Pochvalu si zaslouží Michal Křemen za dobrou obranu Hamptona, který je lídrem v tabulce ligových střelců," dodal.

Liberecký kouč Jan Slowiak konstatoval, že jeho tým se na každý koš na rozdíl od soupeře nadřel. "Hodně nás limitovalo, že v důležitých okamžicích, kdy jsme se dostali na menší bodový rozdíl, jsme promarnili střelecké pozice, nedali trestné hody nebo ztratili míč," řekl.

Liga basketbalistů - 24. kolo:
Nymburk - Liberec 88:62 (45:32).
Nejvíce bodů: Křemen 18, Chán 14, Slezák 13, Sokolovský 10 - Meno 19, Hampton 14, Landa 10. Rozhodčí: Paulík, Macela, Matějek. Trestné hody: 21/15 - 28/15. Fauly: 24:22. Trojky: 3:5. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Křemen.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.