Rubriky:

Míčové sporty

Gasol a Stěpanovová jsou nejlepšími basketbalisty Evropy

19. února 2009 16:41 - MNICHOV

Španěl Pau Gasol a Ruska Maria Stěpanovová byli vyhlášeni nejlepšími basketbalisty Evropy za rok 2008 podle mezinárodní federace FIBA. Pivotka Jekatěrinburgu zvítězila už potřetí po letech 2005 a 2006, za ní skončily loňská držitelka trofeje Anete Jekabsoneová-Zagotaová z Lotyšska a Španělka Amaya Valdemorová. Osmé místo obsadila slovenská rozehrávačka a brněnská opora Zuzana Žirková.

Pivot Gasol, hvězda týmu NBA Los Angeles Lakers, ovládl anketu před kolegou ze stříbrného olympijského výběru Rudym Fernandezem a Němcem Dirkem Nowitzkým, který ocenění získal za rok 2005. Obhájce prvenství Andrej Kirilenko z Ruska skončil sedmý.

O pořadí rozhodovali nerovným dílem fanoušci v internetové anketě a odborníci z řad trenérů a basketbalových novinářů, jejichž názor měl hlavní váhu. Oba vítězové byli právě u expertů jedničkami, naopak ruská pivotka skončila v diváckém hlasování až devátá a Gasol třetí. V případě Žirkové to bylo naopak: na osmé místo ji pasovali odborníci, u veřejnosti skončila čtvrtá.

Anketa o nejlepší basketbalisty Evropy za rok 2008:
Muži: 1. Pau Gasol, 2. Rudy Fernandez (oba Šp.), 3. Dirk Nowitzki (Něm.), 4. Ramunas Šiškauskas (Lit.), 5. Tony Parker (Fr.), 6. Hidayet Turkoglu (Tur.).
Ženy: 1. Maria Stěpanovová (Rus.), 2. Anete Jekabsoneová-Zagotaová (Lot.), 3. Amaya Valdemorová (Šp.), 4. Ann Wautersová (Belg.), 5. Taťjana Ščegolevová (Rus.), 6. Agnieszka Bibrzycká (Pol.), ...8. Zuzana Žirková (SR).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.