Legendární volejbalista Kiraly bude jedním z trenérů Američanek

17. dubna 2009 16:09 - LOS ANGELES

Legendární volejbalista Karch Kiraly bude působit v roli asistenta trenéra ženské americké reprezentace. Osmačtyřicetiletému olympijskému vítězi v hale i na písku nabídl funkci Hugh McCutcheon, který dovedl Američany k olympijskému triumfu v Pekingu a pak převzal ženský tým.

Kiraly je jediným volejbalistou, který získal zlatou olympijskou medaili v šestkovém i plážovém volejbalu. Byl členem vítězných týmů z her v Los Angeles 1984 a v Soulu 1988, při premiéře volejbalu na písku v roce 1996 pak triumfoval společně s Kentem Steffesem.

Naposledy pracoval jako televizní komentátor a nyní se bude snažit společně s McCutcheonem dovést stříbrné olympijské medailistky z Pekingu k úspěchu v Londýně 2012.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.