Boston v NBA po 11 zápasech prohrál, Philadelphii podlehl o bod

NEW YORK

Jedenáctizápasová vítězná série basketbalistů Bostonu v NBA skončila. Nejlepší tým Východní konference v pátek před svými fanoušky nestačil na Philadelphii, která díky koši Eltona Branda necelých osm sekund před koncem vyhrála 98:97.

Sixers se přitom v poslední době vůbec nedařilo. Uspěli v jediném z předchozích 14 zápasů a v konferenčním pořadí jim patří předposlední místo. V Bostonu ale v závěru bez úhony přečkali střely Paula Pierce i Raye Allena a těsný náskok udrželi. "Takové zápasy jsme teď dlouho prohrávali a pořád to nešlo zlomit," oddechl si trenér vítězů Eddie Jordan.

V duelu Washingtonu v hale Golden State nastřílel hostující Gilbert Arenas 45 bodů a výrazně přispěl k výhře Wizards 118:109. Dalších třináct košů připravil svým spoluhráčům finálními přihrávkami.

Velice blízko k ceněnému triple-doublu měl Chris Paul z New Orleansu při vítězství 98:92 nad Denverem. K 30 bodům a 19 asistencím přidal ještě devět doskoků. Domácí přitom v první půli prohrávali až patnáctibodovým rozdílem, nakonec se však soupeři pomstili za rekordní porážku 63:121 z letošního play-off. "Ani si nedovedete představit, jak moc jsme zrovna nad nimi chtěli vyhrát," podotkl Paul.

Dallas prohrál s Houstonem po prodloužení 108:116 a navíc přišel o Dirka Nowitzkého. Nejlepší střelec mužstva si v druhé čtvrtině po nájezdu pod koš a střetu s bránícím Carlem Landrym poranil loket. S obvazem na krvácející ruce ještě proměnil jeden trestný hod, pak ale musel na šití a do hry se už nevrátil. I pro Landryho zápas předčasně skončil, protože mu německý basketbalista loktem vyrazil tři zuby.

NBA:
Atlanta - Utah 96:83, Boston - Philadelphia 97:98, Cleveland - Milwaukee 85:82, Dallas - Houston 108:116 po prodl., Golden State - Washington 109:118, Memphis - Indiana 107:94, Minnesota - Sacramento 112:96, New Orleans - Denver 98:92, New York - LA Clippers 95:91, Oklahoma City - Detroit 109:98, Toronto - New Jersey 118:95.