Na šampionátu chceme jednu z medailí, říká beachvolejbalistka Maixnerová

27. srpna 2020 11:48 - Praha

Zlato z mistrovství republiky do 22 let už mají v kapse, teď chtějí na vrchol i mezi ženami. Beachvolejbalistky Martina Maixnerová a Marie Sára Štochlová míří na víkendový šampionát do Opavy s vizitkou páru, na který si musí dát pozor i největší favoritky. Čtvrtý nasazený pár totiž vyhrál poslední tři turnaje a v dalších se vždy umístil na pódiu. „Jsme rády, že se můžeme postavit i těm nejlepším. Rády bychom se znovu dostaly na bednu," hlásí Maixnerová.

 

Český volejbal

Mistrovství České republiky v beachvolejbale žen nabídne velmi zajímavý souboj o zlato. K největším favoritkám patří Barbora Hermanová s Markétou Nausch Slukovou. Zálusk na titul si dělají i Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou, či Martina Williams se Sárou Olivovou.

Za nimi už se mezi nasazenými dvojicemi o slovo výrazně hlásí Maixnerová se Štochlovou. „Kdyby se nám povedlo dostat mezi první trojku, braly bychom to rozhodně jako úspěch. Patříme k nejmladším párům, ale ověřily jsme si, že můžeme hrát vyrovnaně s každým," uvedla Maixnerová, která o minulém víkendu hrála šampionát klubů za SK Hamr.

Jde nám o nejkrásnější medaili, ale titul nám nikdo nedá zadarmo, hlásí Hermannová

Jednadvacetileté hráčky mají letos na kontě několik cenných skalpů. V Beach Series na Strahově se jim například povedlo porazit Kubíčkovou s Kvapilovou i Olivovou s Williams. Ve finále sice prohrály s Hermanovou a Slukovou, ale dokázaly jim vzít set. „Tyhle zápasy nás hodně posílily. Všechny tyto týmy jsou opravdu kvalitní, takže pro nás bylo velmi pozitivní, že jim můžeme konkurovat," doplnila Maixnerová.

Ať už dopadne český šampionát jakkoliv, talentované duo bude mít před sebou stále hlavní cíl sezony. A to je mistrovství Evropy do 22 let, které se koná v září v Turecku. „Snad ho tedy kvůli koronaviru nezruší," přála si Maixnerová.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.