Prohra po třech letech. Plzeň nestačila na Kopřivnici

Házenkáři Karviné jsou po třech kolech extraligy jediným týmem s plným počtem bodů. V dopoledním zápase porazili doma jasně Zubří 33:22, zato poslední korunovaný mistr Plzeň prohrála po třech letech s Kopřivnicí. Soupeři s řadou cizinců v kádru podlehl Talent v domácí hale nečekaně 32:34.

Utkání Frýdku-Místku s Kopřivnicí. Ilustrační foto

Západočeši začali jako ve špatném snu a prohrávali rychle 0:3. Pětigólovou šňůrou ale průběh otočili a v poločase měli lehce navrch (18:16). Jenže hosté ovládli druhou půli 18:14 i díky střelci šesti gólů Donosovi, v brance se rozchytala posila ze Španělska Admella Izard a Kopřivničtí získali plzeňský skalp poprvé od září 2017.

Plzeň slavila zatím poslední domácí titul, minulá sezona byla ukončena bez vyhlášení vítěze v březnu kvůli pandemii koronaviru. V té době Západočeši už měli jisté prvenství v základní části, Kopřivnice byla pátá.

Ze šesti utkání se o víkendu odehrála jen tři, zbývající byla odložena kvůli karanténě.