Živě

Karlovarsko může hrát Ligu mistrů ve své hale, dostalo výjimku

11. října 2020 12:26 - Karlovy Vary

Volejbalisté Karlovarska nepřijdou v Lize mistrů o výhodu domácího prostředí. Uspěli totiž s žádostí o výjimku u evropské konfederace CEV ohledně divácké kapacity. V době pandemie covidu-19 a omezeních by podle předsedy klubu Jakuba Novotného bylo nelogické pořádat zápasy ve velké hokejové hale.

 

Václav Pancer, ČTK

"Už tak trpíme odlivem diváků a tím i peněz, přišlo by mi nelogické platit ještě za obrovskou halu, kterou stejně nemohu naplnit" řekl Novotný pro web nejlepšího klubu minulé extraligové sezony, ukončené předčasně v polovině března kvůli covidu-19.

Jedním z kritérií pro Ligu mistrů je kapacita tří tisíc míst k sezení. "Tři tisíce lidí do míčovky nedostaneme, na základě nařízení vlády ani nesmíme. Předtím bylo tisíc lidí, teď je nula. Proto jsme požádali o výjimku," uvedl bývalý reprezentant.

https://www.facebook.com/vkkarlovarsko/posts/3503908749698126

"Proč se musí hrát ve velkých halách a na top stadionech, když celá Evropa řeší problémy s koronavirem a někde, například v Česku, se nesmí hrát s diváky, anebo jen s velmi omezeným počtem? Proč bych měl platit zimní stadion a ztrácet i výhodu domácího prostředí, když mi svými parametry vyhovuje naše míčová hala," dodal Novotný.

Karlovarsko si účinkování v Lize mistrů zopakuje po dvou letech. Tehdy měli fanoušci možnost vidět italské giganty Civitanovu s Modenou a polský Kedzierzyn. Tentokrát Západočechům los přisoudil Novosibirsk, Friedrichshafen a vítěze předkola. Poprvé doma by měli hrát 2. prosince proti ruskému soupeři.

"Proti Civitanově před dvěma lety jsme do KV Areny dostali 3200 lidí, ale obávám se, že v těchto časech je to nereálné, i kdyby to někdo náhodou povolil. Potřebovali jsme mít situaci vyřešenou a vědět, na čem jsme, protože všechno má své konsekvence," řekl šéf Karlovarska.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.