Zuberští házenkáři jsou po odstoupení soupeře ve třetím kole Eurocupu

29. října 2020 14:14 - Zubří

Házenkáři Zubří budou hrát rovnou třetí kolo Evropského poháru. Postoupili do něj bez boje, poté co do soutěže nezasáhne jejich soupeř, švýcarský klub TSV St. Gallen. Důvodem jsou koronavirová nařízení v zemi protivníka. Jak uvedla Evropská házenkářská federace (EHF) v oznámení, vzhledem k opatřením švýcarských úřadů nebude možné zápasy sehrát.

 

talentplzen.cz

"Celou dobu jsme se snažili našemu soupeři všemožně vyjít vstříc tak, abychom splnili jeho požadavky a aby bylo odehrání dvojutkání pro oba kluby maximálně bezpečné. Byli jsme i ochotni odehrát obě utkání na hřišti soupeře. Nicméně celé to dopadlo tak, jak dopadlo," uvedl klubový manažer Michal Balhárek. "Samozřejmě by nás více těšilo, kdybychom si postup do další fáze vybojovali na hřišti," dodal.

Zuberští měli do dvojzápasu 2. kola nastoupit ve víkendových termínech 14./15. listopadu a 21./22. listopadu. Třetí kolo se bude hrát 12./13. prosince s odvetami 19./20. prosince, datum losování teprve bude stanoveno.

Házenkáři kvůli pandemii nevstoupí příští týden do kvalifikace

Evropský pohár je nástupcem dosavadního Vyzývacího poháru a je kvalitativně nejslabší ze tří pohárových soutěží. Vedle Zubří jej budou hrát Karviná, Nové Veselí a Dukla Praha, kterou EHF nasadila až do 3. kola.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.