Rubriky:

Míčové sporty

Světový šampionát házenkářů se v roce 2015 uskuteční v Kataru

27. ledna 2011 14:56 - MALMÖ

Mistrovství světa v házené mužů se za čtyři roky uskuteční v Kataru, ženy odehrají finálový turnaj MS 2015 v Dánsku. Dnes to oznámila Mezinárodní házenkářská federace (IHF) krátce před vyvrcholením právě probíhajícího šampionátu mužů ve Švédsku. Za dva roky se nejlepší házenkáři světa sjedou k závěrečnému turnaji do Španělska.

Katar tak získal během několika týdnů druhou významnou sportovní akci. V prosinci mu FIFA přidělila pořadatelství fotbalového MS v roce 2022. A stejně jako v případě fotbalového šampionátu si museli zástupci Kataru vyslechnout kritiku ohledně tohoto výběru.

"Ve světě sportu zřejmě existuje vyšší síla. Jsem zklamaný především kvůli našemu týmu, který je vynikající na hřišti i mimo něj," zlobil se po prohrané volbě Joel Delplanque, šéf svazu horkého kandidáta na pořadatelství Francie.

Házenkářský šampionát se mimo Evropu konal pouze jednou, před šesti lety jej hostilo Tunisko.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.