Basketbalisty Clevelandu dělí jen dvě prohry od rekordu NBA

MIAMI

Basketbalisty Clevelandu dělí už jen dvě prohry od vyrovnání nelichotivého rekordu NBA. Cavaliers v pondělí utrpěli debakl 90:117 na palubovce Miami a připsali si už 21. prohru v řadě. O nejdelší sérii porážek za sebou během jedné sezóny se zatím dělí Vancouver Grizzlies (1995/96) a Denver Nuggets (1997/98).

LeBron James (vpravo) se na porážce svého bývalého týmu podílel 24 body.

Cleveland sice v první půli prohrával o 19 bodů, pak ale začal vedení Heat dotahovat a v třetí čtvrtině snížil až na 67:70. "Myslím, že v třetí čtvrtině jsme hráli hodně dobře," řekl trenér Cavaliers Byron Scott. "Jenže oni pak zařadili vyšší rychlost. Mají takový tým, že si to můžou dovolit," dodal.

Cleveland prodloužil sérii neúspěchů na soupeřových hřištích na 24 proher za sebou a navíc může překonat i vlastní absolutní rekord NBA v počtu porážek za sebou. V roce 1982 prohráli Cavaliers od března do listopadu celkem 24 zápasů. "Musíme bojovat, víc dělat nemůžeme," uvedl Scott.

Nejlepším hráčem Miami byl s 34 body Dwyane Wade. LeBron James se na porážce svého bývalého týmu podílel 24 body.

Výsledky NBA:
Dallas - Washington 102:92, Indiana - Toronto 104:93, LA Clippers - Milwaukee 105:98, Memphis - Orlando 100:97, Miami - Cleveland 117:90, New Jersey - Denver 115:99, Utah - Charlotte 83:78