Basketbalistou Evropy se stal Srb Teodošič z Olympiakosu

MNICHOV

Třiadvacetiletý srbský basketbalista Miloš Teodošič z řeckého klubu Olympiakos Pireus byl vyhlášen nejlepším hráčem Evropy za loňský rok. Na druhém místě skončil vítěz posledních dvou ročníků této ankety organizace FIBA Europe Španěl Pau Gasol.

Srbský basketbalista Miloš Teodošič (vpravo).

O Teodošičově vítězství rozhodlo hlasování fanoušků, podle názoru basketbalových odborníků by byl druhý za Gasolem. Třetí místo obsadil Němec Dirk Nowitzki, který byl před rokem druhý. Ve stejné anketě žen vyhrála česká basketbalistka Hana Horáková.

Na klubové úrovni byl 195 cm vysoký srbský rozehrávač Teodošič vyhlášen v loňském roce nejužitečnějším hráčem Evropské ligy. Jeho průměr na utkání byl 13,4 bodu, 4,9 asistence a 1,8 získaného míče na zápas. Svými výkony dovedl Olympiakos v loňském turnaji Final Four k druhému místu.

Na mistrovství světa 2010 skončil Teodošič se srbskou reprezentací na čtvrtém místě. Vedle toho má na svém kontě tři zlaté a jednu stříbrnou medaili z mládežnických mistrovství Evropy různých věkových kategorií.