Basketbalista Love překonal v NBA Maloneův rekord

MINNEAPOLIS

Basketbalista Kevin Love překonal i s pohmožděným kolenem v zámořské NBA dvaatřicet let starý rekord Mosese Malonea a v 52. utkání v řadě nasbíral minimálně deset bodů a deset doskoků. Pivot zároveň pomohl Minnesotě Timberwolves k výhře nad Indianou Pacers 101:75.

Kevin Love z Minnesoty překonal letitý rekord Mosese Maloneho. Proti Indianě zaznamenal v 52. utkání v řadě double-double.

Legendární Malone vytvořil rekord v tzv. double-double v letech 1978 až 1979. Dvaadvacetiletý rodák z Kalifornie Love vyrovnal jeho výkon v pondělí a o dva dny později ho Malonea překonal už v druhé čtvrtině, po 17 minutách duelu s Indianou. Utkání nakonec dokončil s bilancí šestnácti bodů a 21 doskočených míčů.

"Nevěděl jsem, jestli budu moci lítat po palubovce a hrát, protože jsem měl nohu tuhou," řekl Love ke stavu svého kolena. "Ale myslím, že se nám to povedlo a rekord není tak důležitý jako výhra, kterou potřebujeme mnohem víc," řekl basketbalista.

Lístky na zápas stály tentokrát 4,20 a 42 dolarů, což byla pocta pro Lovea, který nosí dres s číslem 42. V momentě překonání rekordu hala vstala a 15.153 fanoušků v Target centru tleskalo. "Diváci jsou tady skvělí celý rok. Díky," řekl Love.

Hráči New Yorku Knicks porazili díky koši Carmela Anthonyho v poslední sekundě Memphis Grizzlies 110:108. "Tony (Allen) mi nedal celý zápas dýchat, ale na chviličku se mi podařilo od něj dostat a ta střela spadla do koše," řekl spokojený Anthony, který dal celkem 31 bodů.

Grizzlies využili v utkání 33 z 35 trestných hodů, zatímco Knicks měli k dispozici jen čtyři, ale jejich střelci trefili dvanáct trojkových pokusů.

Nejlepší střelec soutěže Kevin Durant dovedl 34 body a 16 doskoky Oklahomu City k výhře nad Philadelphií 110:105 v prodloužení. Durant srovnal skóre minutu před koncem základní hrací doby a v prodloužení už jeho tým dominoval. Sixers v pěti minutách navíc dali jen dva koše.

Výsledky středečních zápasů NBA
Boston - LA Clippers 103:108, Charlotte - Chicago 84:101, Memphis - New York 108:110, Milwaukee - Cleveland 110:90, Minnesota - Indiana 101:75, New Jersey - Golden State 94:90, New Orleans - Dallas 93:92, Philadelphia - Oklahoma City 105:110 po prodl., Sacramento - Orlando 102:106, San Antonio - Detroit 111:104, Toronto - Utah 94:94.