Poháry CEV i Vyzývací se budou hrát turnajově, i se Lvy

20. listopadu 2020 14:09 - Praha

Lvi Praha nakonec postoupili bez boje v evropském Vyzývacím poháru, který bude stejně jako vyšší CEV Cup kvůli koronaviru pokračovat od osmifinále turnajově v "bublinách". Evropská volejbalová konfederace změnila podle očekávaní formát z tradičního dvojzápasu, aby zmenšila rizika přenosu nákazy. V každé skupině budou vždy čtyři týmy a rovnou sehrají i čtvrtfinálový duel. V pohárové Evropě zůstalo pět českých klubů.

 

ČVS

Jsou mezi nimi i Lvi, přestože nemohli po pozitivním nálezu v Lotyšsku odehrát dvojzápas s Jurmalou. Pražané se snažili dohodnout jiný termín i dějiště, nakonec se lotyšský soupeř z Vyzývacího poháru odhlásil.

"Byla to licitace. Neuhnuli jsme, byli vytrvalí a měli obrovskou touhu hrát. A to se nám vyplatilo," řekl kouč Tomáš Pomr ČTK. "Po známé kauze v Jurmale jsme komunikovali s CEV, která to stále nemohla dořešit. My jsme projevili zájem hrát a hledat cesty," popsal.

Pražští volejbalisté v Jurmale kvůli koronaviru nenastoupí

Lvi nabízeli dvojzápas v Praze, ale Jurmala měla obavy vycestovat. "Navrhovali hrát v Polsku, i to jsme připustili, ale CEV to zamítla, protože podmínky byly stejné v Polsku jako u nás. Vzali si čas na rozmyšlenou, jestli přijedou k nám, a nakonec se z poháru odhlásili," dodal Pomr.

Olomoucké volejbalistky potvrzují v nejvyšší soutěži roli favorita.

internetové stránky volejbal Olomouc

Lvi pojedou opět na východ - na Ukrajinu. Skupinu odehrají v Horodoku, soupeřem v osmifinále jim bude Sporting Lisabon a v případě výhry hned bude následovat čtvrtfinálový duel. Volejbalistky Prostějova pojedou do Rumunska a na soupeřky zatím čekají. Duel 1. kola má teprve před sebou i Ostrava, pokud uspěje, vyrazí do "bubliny" do maďarského Kaposváru.

Hráči Dukly Liberec po postupu do osmifinále Poháru CEV přes rakouský Aich/Dob vyrazí do Bulharska, kde je čeká duel s Minskem. Šelmy Brno mají svou skupinu v italské Monze a za soupeře srbský Žok.

Americká smečařka Cassidy Bairdová.

@ facebook Volejbalový Klub Královo Pole

CEV již dříve změnila na turnajový formát i Ligu mistrů a mistryň, v níž se s elitou poměří Karlovarsko a volejbalistky Olomouce.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.