Házenkáři Lovosic prohráli, Duklu musejí porazit o tři branky

Házenkáři Lovosic si zkomplikovali cestu za mistrovským titulem. V předposledním kole nadstavbové části extraligy prohráli v Karviné 24:25, na vedoucí Duklu ztrácejí dva body a za týden musejí doma v přímém souboji o prvenství Pražany porazit minimálně o tři branky.

Lovosice přitom vstoupily do zápasu v Karviné velmi nadějně, ale jejich vedení 5:1 se záhy rozplynulo. Poločas ještě hosté vyhráli, ale nástup po přestávce vyšel naopak domácím, kteří sérií šesti gólů odskočili až na 22:17.

Přesto nakonec rozhodovala až dramatická poslední minuta. Po Motlově snížení na 24:25 dostal červenou kartu jeho spoluhráč Brabec, ale Lovosice pak podržel gólman Kylíšek a Havlát mohl z posledního útoku vyrovnat. Karvinskou branku ale netrefil.

V případě nedělní výhry Lovosic nad Duklou budou mít oba týmy stejný počet bodů i vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. O mistru by tak rozhodlo skóre ze vzájemných duelů, které zatím mají Pražané o tři branky lepší.

Extraliga házenkářů - 9. kolo nadstavby, skupina o 1.-6. místo:
Karviná - Lovosice 25:24 (14:15), nejvíce branek: Kružík 7, Lyžwa 5/1, Chudoba 3 - Motl 8/1, Krahulík, Brecko a Chroustovský po 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 2:6. ČK: Brabec (Lovosice). Diváci: 720, Plzeň - Hranice 21:20 (10:10), nejvíce branek: Šik a Linhart po 4, Bečvář 4/1 - Pavlíček 5/3, Galus 4, Čadra 3. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 5/2 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 120.