Čeští volejbalisté porazili v přípravě Kanadu 3:0

2. srpna 2011 20:26 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Čeští volejbalisté zvítězili v prvním ze tří přípravných zápasů s Kanadou hladce 3:0. Podruhé se oba celky utkají ve středu od 18:00 v Jindřichově Hradci.

 

Radek Petrášek, ČTK

Kanaďané po víkendových kvalifikačních zápasech o účast ve Světové lize se Slovenskem (1:3 a 3:0) dali v základní sestavě přednost druhé šestce. Češi proti ní vstoupili do utkání razantně, Kanaďané se spíše hledali a měli značně děravou obranu. Brzy ztratili bodový kontakt a v prvním dějství uhráli jen 14 bodů.

Druhý set ale zahájili mnohem lépe, využili nekoncentrovanost domácího týmu a získali náskok 5:1. Postupně se ale český celek herně zlepšil, těžil z důrazného podání, a tím soupeři značně komplikoval protiútoky. Na podání se dařilo Ticháčkovi se Štokrem, v útoku vynikal Pláteník. Kanada ještě vedla 8:6, ovšem závěr už měl pod kontrolou domácí výběr.

Do třetího setu kanadský kouč Glenn Hoag nasadil i hlavní opory, které podstatně zvedly úroveň zápasu. Kanaďané drželi vyrovnanou partii až do stavu 19:19. K vítězství dotáhl český tým Štokr, který v závěru přímým bodem z podání a následnou smečí vybojoval tři mečboly. První Kanaďané ještě odvrátili, při druhém po Hrazdírově útoku ale nedorozuměním sami nabídli Čechům za 74 minut hry vítězství.

"Vytvořili jsme si větší tlak na soupeře hlavně podáním, i když jsme měli i dost zkažených servisů," uvedl trenér českého týmu Jan Svoboda. "Kanaďanům jsme komplikovali příjem podání, a tím i zakládání útoků, se kterým měli problémy. Ještě se potřebujeme zlepšit v útoku," dodal kouč.

Přípravné utkání volejbalistů v Českých Budějovicích:
Česká republika - Kanada 3:0 (14, 20, 22)
Čas: 74 min. Diváci: 500.
Sestava ČR: Mach, Hrazdíra, Veselý, Štokr, Pláteník, Ticháček, libero Kryštof. Trenér: Svoboda.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.