Volejbalisté Ruska vstoupili do mistrovství Evropy suverénně

10. září 2011 17:53 - KARLOVY VARY

Ruští volejbalisté vstoupili suverénně do mistrovství Evropy, které hostí Česko spolu s Rakouskem. "Sborná" nedala v utkání skupiny B v Karlových Varech, v které hrají i Češi, šanci Estonsku a vyhrála jasně 3:0.

Letošní vítězové Světové ligy Rusové si bezpečně pohlídali první set šampionátu. Ve druhé sadě se snažili Estonci přitvrdit a vyrovnali hru, ale ruský výběr od stavu 19:19 získal potřebných šest míčů v řadě. Tým kouče Vladimira Alekny se rychle uklidnil, nezadržitelný byl nad sítí především blokař Volkov, a ve třetím setu opět dominoval.

Před utkáním, stejně jako v druhém českém pořadatelském městě Praze, drželi hráči i fanoušci minutu ticha za tragicky zesnulé hokejisty Jaroslavli včetně tří českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Ti zahynuli ve středu při leteckém neštěstí v Rusku.

 

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.