Volejbalisté Ruska vstoupili do mistrovství Evropy suverénně

KARLOVY VARY

Ruští volejbalisté vstoupili suverénně do mistrovství Evropy, které hostí Česko spolu s Rakouskem. "Sborná" nedala v utkání skupiny B v Karlových Varech, v které hrají i Češi, šanci Estonsku a vyhrála jasně 3:0.

Letošní vítězové Světové ligy Rusové si bezpečně pohlídali první set šampionátu. Ve druhé sadě se snažili Estonci přitvrdit a vyrovnali hru, ale ruský výběr od stavu 19:19 získal potřebných šest míčů v řadě. Tým kouče Vladimira Alekny se rychle uklidnil, nezadržitelný byl nad sítí především blokař Volkov, a ve třetím setu opět dominoval.

Před utkáním, stejně jako v druhém českém pořadatelském městě Praze, drželi hráči i fanoušci minutu ticha za tragicky zesnulé hokejisty Jaroslavli včetně tří českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Ti zahynuli ve středu při leteckém neštěstí v Rusku.