OBRAZEM: Nazí ragbisté poprvé prohráli, zdolaly je ženy

14. září 2011 14:54 - DUNEDIN

Až ženský výběr dokázal porazit do té doby suverénní novozélandský ragbyový tým The Nude Blacks. Ragbisté sportující výhradně nazí podlehli španělským Las Conquistadors 20:25.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Exhibiční utkání se odehrálo na Novém Zélandě, dějišti mistrovství světa. A to těsně před sobotním duelem mezi Argentinou a Anglií.

Zápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las ConquerorsZápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las Conquerorsfoto: Reuters/Stefan Wermuth

Nazí ragbisté The Nude Blacks hrají v Dunedinu exhibiční zápasy pravidelně, ještě však nenašli přemožitele. Až výběr dívek ze Španělska je dokázal pokořit.

Zápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las ConquerorsZápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las Conquerorsfoto: Reuters/Marcos Brindicci

Možná i díky svému slibu, že po každém skórování sundají kus i ze svého oblečení. To by totiž mohlo mít na konečném výsledku určitý podíl. Na otázku, zda hostující ženský výběr nezískal několik bodů snadněji než obvykle, odpověděl dokonce jeden z ragbistů Brad Henderson: „Samozřejmě“.

Zápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las ConquerorsZápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las Conquerorsfoto: Reuters/Stefan Wermuth

Zápas se rozhodně nehrál bez přítomnosti publika. Nevšední duel si nenechalo ujít asi 1 500 fandů. Proti zcela amatérskému týmů naháčů nastoupily ve španělském celku například tanečnice, učitelka či studentka.

Zápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las ConquerorsZápas ragbyového týmu Nude Blacks a španělských Las Conquerorsfoto: ČTK/AP/Natacha Pisarenko

„Bylo to šílené, ale hrály jsme jako v jakémkoliv jiném zápase,“ řekla po vítězném utkání jednatřicetiletá Vanessa Pleguezuelosová.

oc, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.