VIDEO: Králem fotbalových triků a parádiček je osmnáctiletý Brit

30. září 2011 17:36 - KUALA LUMPUR

I fotbalový freestyle už má svého prvního mistra světa. Fotbalové triky nejlépe ovládá Brit Andrew Henderson, jenž byl v neděli korunován králem úvodního světového šampionátu v této disciplíně v malajském Kuala Lumpuru.

 

Reuters

Porazil zbylých patnáct účastníků mistrovství.  Po finále se zatajeným dechem čekal na oznámení verdiktu a pak pro něj začala euforická oslava, která, stejně jako jeho výkony v samotné soutěži, se stala hitem sociálních sítí.

Fotbalový freestyle se v poslední době hodně dere do popředí zájmu. Jeho popularita rapidně vzrostla poté, co se objevil v řadě reklamních kampaní. I když jeho skalní fanoušci tvrdí, že se praktikuje už 1500 let.

Sportovci v této akční disciplíně předvádějí širokou škálu triků s míčem, žonglují s ním různými částmi těla, udrží jej či ztlumí v dosti krkolomných pozicích. Výkon freestylisty hodnotí sedm rozhodčích, kteří známkují deset specifických dovedností na desetibodové stupnici.

Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.