Nymburk v Eurocupu narazí na Aris Soluň, Prienai a Groningen

11. října 2011 20:12 - BARCELONA

Basketbalisté Nymburka v základní skupině C Eurocupu narazí na řecký klub Aris Soluň, Rudupis Prienai z Litvy a nizozemský celek GasTerra Groningen. Rozhodlo o tom dnešní losování v Barceloně.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Nymburk figuroval v druhém výkonnostním koši. Soluň byla v prvním, Prienai v třetím a Groningen ve čtvrtém. Kapitán Středočechů Ladislav Sokolovský tvrdí, že jasným cílem Nymburka musí být postup ze základní skupiny, který si zajistí první dva týmy. "Skupina vypadá jako jedna z těch lehčích. Nemůžeme mít opravdu jiný cíl než postoupit. Se všemi soupeři se dá hrát. Předpokládám, že to bude hodně zamotaná skupina, tedy doufejme až od druhého místa za námi," citoval klubový web Sokolovského, který vedle svého týmu favorizuje Aris Soluň. Právě na jeho palubovce čeští šampioni základní skupinu zahájí.

"Na první pohled se zdá skupina zajímavá po sportovní stránce, protože v ní nejsou žádné opravdové velkokluby, ale může to klamat. Aris loni hrál semifinále silné řecké ligy, Prienai je tým, kam dává své talentované mladíky na rozehrání slavný Žalgiris Kaunas. A Groningen také není žádným nováčkem na evropské scéně," řekl ČTK tiskový mluvčí nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Ze základní skupiny postoupí do osmifinálové fáze dva celky. To se Nymburku povedlo už v minulých dvou sezonách. "A jasný cíl to je pro nás i nyní. Chceme si splnit jeden z cílů, se kterým do sezony vstupujeme," řekl Šimeček. Z kvalifikace se do Eurocupu minulý týden naopak neprobojovali vicemistři z Prostějova.

Osminásobní čeští šampioni se chystají už na svoji pátou sezonu v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži. Domácí utkání budou hrát opět v pardubické ČEZ Areně. Rozpis zápasů zatím není znám.

Program zápasů skupiny C:
15. listopadu: Aris Soluň - Nymburk, Groningen - Rudupis,
22. listopadu: Nymburk - Groningen, Rudupis - Soluň,
29. listopadu: Rudupis - Nymburk, Groningen - Aris,
6. prosince: Nymburk - Rudupis, Aris - Groningen,
13. prosince: Nymburk - Aris, Rudupis - Groningen,
20. prosince: Groningen - Nymburk, Aris - Rudupis.
Složení základních skupin Eurocupu:
skupina A: Cibona Záhřeb, Hapoel Jeruzalém, BC Doněck, Gravelines (Fr.),
skupina B: Chimki Moskva, PAOK Soluň, Cholet (Fr.), VEF Riga,
skupina C: Aris Soluň, ČEZ Nymburk, Rudupis Prienai (Lit.), Groningen,
skupina D: Valencie, Ostende (Belg.), Lyon, Lukoil Sofia,
skupina E: Gran Canaria, Kubaň (Rus.), Banvit (Tur.), Frankfurt,
skupina F: Lietuvos Rytas (Lit.), Le Mans, Mariupol (Ukr.), Novo Mesto (Slovin.),
skupina G: Treviso, Petrohrad, Cedevita Záhřeb, Bayern Mnichov,
skupina H: Alba Berlín, Mons (Belg.), Budučnost Podgorica, Zhořelec (Pol.).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.