Basketbalistkám USK vypomůže rozehrávačka Penicheirová

30. října 2011 12:49 - PRAHA

Do týmu basketbalistek ZVVZ USK Praha přichází na krátkodobou výpomoc portugalská rozehrávačka Ticha Penicheirová. V kádru českých mistryň dočasně zaujme místo Američanky Lindsay Whalenové, která je po operaci kotníku a až na přelomu listopadu a prosince by měla začít s lehkým tréninkem. Penicheirová, která v zámořské WNBA hájí barvy Los Angeles Sparks, se s vedením USK dohodla na kontraktu do 18. prosince. ČTK to řekl manažer týmu Marek Kučera.

Sedmatřicetiletá Portugalka se k USK připojí 4. listopadu, o pět dní později by měla v Evropské lize už hrát proti Jekatěrinburgu. "Jsme přesvědčeni, že do týmu velmi rychle zapadne a bude velice platnou hráčkou. Má nepřeberné množství zkušeností, takže věříme, že nám může hodně pomoci. A nebude potřebovat příliš času na adaptaci," uvedl Kučera.

Penicheirovou předchází výborná pověst. Ve WNBA se čtyřikrát dostala do All Stars týmu, v zámoří odehrála čtrnáct sezon. Na rozehrávce by se měla střídat s Kateřinou Bartoňovou a Švédkou Elin Eldebrinkovou, která také přišla do USK, aby dočasně zastoupila Whalenovou. V pražském týmu bude do ledna.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.