Brněnské basketbalistky utrpěly v Madridu debakl 70:112

MADRID

Basketbalistky Friska Brno utrpěly nejtěžší porážku této sezony Evropské ligy, když v 5. kole prohrály na palubovce Rivasu Madrid 70:112. Po čtvrté prohře nadále zůstávají na posledním místě ve skupině C. Madrid je po Galatasarayi Istanbul teprve druhým týmem v tomto ročníku, který v Eurolize pokořil hranici sta bodů.

Romana Stehlíková z Brna (vlevo), proti ní Anke De Mondtová z Wisly . Ilustrační foto.

Brno chtělo v Madridu překvapit podobně jako v minulém kole proti Wisle Krakov, ale hráčky Rivasu něco takového nedovolily. Zápas rozhodly v podstatě už v první čtvrtině, kterou vyhrály o 13 bodů.

Brňanky, v jejichž sestavě se i přes zdravotní problémy objevila i podkošová posila Robinsonová, nestačily zvláště v obraně a jejich manko narůstalo až na poločasových 20 bodů.

Zatímco na straně domácích se už ve 25. minutě dostala na dvouciferný počet nastřílených bodů hned čtveřice hráček, v brněnském dresu to byla za celé utkání pouze rozehrávačka Thomasová, která zápas zakončila s 18 body. I ta se však při střelbě spíše trápila.

Když pak Madrid na začátku třetí čtvrtiny předvedl šňůru 12:0 a odskočil už na třicet bodů, bylo o jeho vítězství definitivně rozhodnuto a mohly dostat prostor náhradnice.

Domácí tým nepolevil ani v závěru a nakonec stanovil nejvyšší rozdíl ve skóre v této euroligové sezoně. Dosavadním maximem byla výhra Jekatěrinburgu nad Kaunasem o 36 bodů.

Největší zásluhu na třetím vítězství Rivasu v sezoně měly Američanka Jonesová, která 20 body potvrdila roli třetí nejlepší střelkyně soutěže, Aguilarová (14 bodů a 11 asistencí) a Dubljevičová, která při své premiéře za nový tým dala 15 bodů.

Utkání 5. kola Evropské ligy basketbalistek:
Skupina C:
Rivas Madrid - Frisco Sika Brno 112:70 (27:14, 55:35, 87:50)
Nejvíce bodů: Jonesová 20, Carsonová a Cruzová po 16, Dubljevičová 15, Aguilarová 14 - Thomasová 18, Hanušová, Hejdová a Pecková po 9. Rozhodčí: Denis (Belg.), Barth (Něm.), Vovk (Chorv.). Fauly: 9:16. Trestné hody: 20/18 - 11/6. Trojky: 2:6. Diváci: 800.
Gospič - Montpellier 82:96, Wisla Krakov - Taranto 64:58, Košice - Spartak MO 55:67.