Basketbalisté budou při losu kvalifikace ME nasazeni ve čtvrté koši

22. listopadu 2011 18:10 - PRAHA

Čeští basketbalisté budou při losování kvalifikace o mistrovství Evropy 2013 nasazeni ve čtvrtém koši spolu s Estonskem, Nizozemskem, Švýcarskem, Rakouskem a Ázerbájdžánem. Organizace FIBA Europe to dnes oznámila s tím, že losování proběhne 4. prosince v Mnichově. Ženská reprezentace si zajistila přímý postup čtvrtým místem na letošním šampionátu.

Mezi muži si přímou účast svými výsledky na letošním mistrovství zajistily Španělsko, Francie, Rusko, Makedonie, Litva, Řecko, Slovinsko a Velká Británie.

O zbylých 16 účastnických míst se bude v kvalifikaci ucházet 31 reprezentací. Ty budou rozděleny do pěti skupin po pěti a jedné po šesti týmech. Na mistrovství postoupí první dva celky ze všech skupin a čtyři nejlepší týmy na třetích místech. Kvalifikace proběhne mezi 15. srpnem a 11. zářím příštího roku. Šampionát se bude hrát v září 2013 ve Slovinsku.

Nasazení týmů pro los kvalifikace mistrovství Evropy basketbalistů:
1. koš: Srbsko, Turecko, Německo, Finsko, Gruzie, Chorvatsko.
2. koš: Ukrajina, Bulharsko, Polsko, Bosna a Hercegovina, Izrael, Itálie.
3. koš: Černá Hora, Lotyšsko, Belgie, Portugalsko, Maďarsko, Švédsko.
4. koš: Česká republika, Estonsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Rakousko, Ázerbájdžán.
5. koš: Bělorusko, Slovensko, Rumunsko, Albánie, Lucembursko, Kypr.
6. koš: Island.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.