Basketbalistky USK jsou v plné síle, připojila se už i Whalenová

3. prosince 2011 17:26 - PRAHA

Basketbalistky USK Praha se mohou těšit na to, že v nejbližší době budou moci nastoupit v plné síle i s americkou rozehrávačkou Lindsay Whalenovou. Vítězka zámořské WNBA už zažehnala zdravotní problémy a dnes dorazila do Prahy. Na twitteru to uvedla pivotmanka USK Delisha Milton-Jonesová.

 

Vít Šimánek, ČTK

Devětadvacetiletá rozehrávačka Whalenová je oporou USK už od roku 2007, letos se však její povinnosti v zámoří protáhly. S Minnesotou došla až do finále WNBA, ve kterém tým Lynx smetl Atlantu 3:0. Whalenová k tomu pomohla v průměru 12 body a patřila ke klíčovým hráčkám Minnesoty.

Po náročné sezoně však potřebovala odpočinek, navíc musela s kotníkem na menší operaci. Proto USK musel zareagovat a na rozehrávku přivedl posily Elin Eldebringovou a Tichu Penicheirovou. Obě mají smlouvu jen do poloviny prosince.

V tu dobu by se už do hry měla zapojit Whalenová. "Lindsay tady nejprve absolvuje poslední část rehabilitace a postupně se zapojí do tréninkového procesu," uvedl před měsícem manažer USK Marek Kučera.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.