Házenkáři zahájili Vánoční pohár prohrou s Polskem

NOVÉ ZÁMKY

Čeští házenkáři prohráli v úvodním utkání na slovenském turnaji o Vánoční pohár 32:33 s Polskem. Přitom i bez řady opor v poločase vedli 17:11, ale o nadějný náskok přišli. Ještě dvě minuty před koncem byl stav nerozhodný 30:30, ale koncovka patřila Polsku.

Jana Landu (vlevo) brání Polák Mateusz Przybylski

Český tým postrádá na turnaji většinu zahraničních opor v čele s Filipem Jíchou. Úvod zápasu s Polskem mu však i tak vyšel velmi dobře, po 13 minutách vedl 7:1 a šestigólové vedení držel i v poločase.

Jenže pak Poláci udělali změnu v brance a gólman Sokolowski předváděl proti českým střelcům skvělé zákroky. Navíc česká obrana přestala fungovat, Poláci snížili manko a v závěru dokázali skóre otočit.

"Družstvo podalo dobrý výkon a uhráli jsme solidní výsledek. Jen škoda, že jsme dobře rozehrané utkání nedovedli k výhře," řekl pro svazový web asistent trenéra Jiří Mika. "V prvním poločase dobře chytal Petržala, to nám umožnilo vytvořit si šesti- až sedmibrankový náskok. Výborné byly v našem podání přechody do rychlých útoků. Ve druhém poločase jsme neproměnili vyložené příležitosti, naopak soupeř začal dávat branky z rychlých útoků a nám se nedařilo v obranné fázi," hodnotil.

Druhý zápas na turnaji, který je součástí přípravy na lednové mistrovství Evropy, sehrají čeští házenkáři ve středu v Trnavě proti Maďarsku. Ve čtvrtek pak vyzvou domácí Slovensko, které dnes s Maďarskem prohrálo 25:29.

Turnaj v házené mužů o Vánoční pohár:
ČR - Polsko 32:33 (17:11),
Sestava a branky ČR: Malina, Petržala - Číp 6, Hrstka 6, Šindelář 1, Landa, Kotrč 1, Šik 2, Sobol 2, Horák, Mráz, Petrovský 3, Bečvář 5, Š. Krupa 3, Hubáček, Piskač 3.
Nejvíce branek Polska: Syprzak 7, Gumiňski, Slick a Dacko po 4. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 8:6.
Slovensko - Maďarsko 25:29 (13:16).