Veselý poprvé zazářil, podle spoluhráčů se stává oblíbencem fandů

12. ledna 2012 08:35 - WASHINGTON

Český basketbalista Jan Veselý při svém druhém utkání ve slavné NBA poprvé zazářil a získal si na svou stranu fanoušky Washingtonu. K premiérové výhře v sezóně pomohl čtyřmi body, ale především skvělou obranou podtrženou pěti získanými míči, čímž vyrovnal nejlepší výkon dosavadního průběhu sezóny. Podle spoluhráče Nicka Younga se stal Veselý novým oblíbencem fandů.

 

Nick Wass, ČTK/AP

Při nedělní premiéře proti Minnesotě byl Veselý hodně nervózní, což se projevilo i při trestných hodech, přičemž tím prvním netrefil ani obroučku a sklidil za to posměch. Proti Torontu však na hřiště nastoupil jako vyměněný a sebevědomým výkonem dal na premiéru zapomenout.

"V prvním utkání jsem byl nervózní. Neustále jsem přemýšlel jak hrát, co čekat a podobně. Dnes jsem se ale cítil dobře," řekl Veselý novinářům po utkání. "Věřím, že takové výkony budu já i celý tým podávat v každém zápase," dodal.

Veselý předvedl výbornou obranu

Veselý zářil hlavně v obraně a po dvou startech má průměr 2,5 získaného míče na zápas, přičemž lepší je v této statistice jen hvězdný rozehrávač Los Angeles Clippers Chris Paul. Proti Torontu dokázal český basketbalista přibrzdit soupeřova střelce Andreu Bargnaniho. Pomohlo mu i to, že Ital praktikuje evropský basketbal, na který je Veselý zvyklý z působení v Partizanu Bělehrad.

Rovněž vypíchl míč španělskému rozehrávači Josému Calderónovi a samostatný únik zakončil efektní smečí obouruč, za což sklidil ovace vestoje. Ve druhé půli pak přidal dva body po nahození dalšího nováčka Shelvina Macka, když dokázal rovnou ze vzduchu i v těžší pozici umístit míč do obroučky. Všechny tři koše v NBA tak zatím dal z bezprostřední blízkosti.

Nejlepší střelec Washingtonu Nick Young po utkání složil Veselému poklonu, když se novinářům z legrace přiznal, že asi začne žárlit, protože se z Veselého stává nový miláček fanoušků. "To si nemyslím. Dnes to byl především týmový výkon. Nick nám zas hodně pomáhal v útoku, my ostatní jsme pomohli v obraně," odmítl chválu Veselý.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.