Házenkáři Kapverd mají další nakažené, na MS jim hrozí kontumace

16. ledna 2021 16:53 - Gíza

Na mistrovství světa v házené v Egyptě může kvůli koronaviru dojít k prvnímu kontumačnímu výsledku. Po dalších pozitivních testech na covid-19 v týmu nemají Kapverdy dostatečný počet hráčů k sehrání nedělního duelu základní skupiny proti Německu, kterému by tak mohlo být bez boje připsáno vítězství 10:0.

 

Pool, Reuters

Mezinárodní házenkářská federace IHF v sobotu uvedla, že ji výprava Kapverd informovala o dalších dvou pozitivních testech. Oba hráči byli izolováni od zbytku týmu, který aktuálně tvoří jen devět házenkářů s negativními testy. Pro sehrání zápasu je potřeba deset aktérů včetně jednoho brankáře.

Nováčci na MS by teoreticky mohli do Egypta dopravit nové hráče z původního širšího kádru, kteří by se po příletu do země podrobili PCR testu. Kapverďané hlásili několik nakažených už před svým prvním zápasem na turnaji, v němž v pátek podlehli 27:34 Maďarsku.

Zdecimovaní čeští házenkáři na MS v Egyptě startovat nebudou. A nejsou sami

Kvůli množství koronavirových případů v týmu se krátce před zahájením turnaje vzdaly účasti Česko a USA, které nahradily výběry Severní Makedonie a Švýcarska.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: