Házenkáři Zubří po výhře v Evropském poháru porazili Hranice

Házenkáři Zubří tři dny po zvládnutém pohárovém duelu s Považskou Bystricí porazili v 18. extraligovém kole 31:27 Hranice. Pojistili si tak sedmé místo v tabulce. Před svým dnešním soupeřem, jenž je na deváté, první nepostupové pozici do play off, mají náskok pěti bodů.

Ilustrační foto.

Hranice podle všeho připravily o lepší výsledek úvody poločasů. V první půli se hosté poprvé trefili až v závěru 10. minuty a ve druhé části čekali na první branku do sedmé minuty. Zubří oplatilo Hranicím porážku o dva góly z prvního vzájemného duelu sezony a v případě bodové rovnosti na konci základní části budou před svým soupeřem.

Téměř třetinu domácích gólů nastřílel Miroslav Jurka (10), na straně poražených se trefil osmkrát Jan Zbránek. Po víkendovém vítězství 29:22 nad Považskou Bystricí v úvodním osmifinále Evropského poháru čeká Zubří odveta na Slovensku v sobotu.