Volejbalistky Liberce jsou bez ztráty setu v semifinále extraligy

Volejbalistky Liberce jsou prvními semifinalistkami play off extraligy. Vítězky základní části splnily beze zbytku roli favoritek ve čtvrtfinálové sérii proti Přerovu, v níž nenechaly soupeřkám ve třech zápasech ani set.

Zleva Lucie Šulcová z Liberce a Nikola Stümpelová z Olomouce.

Po dvou domácích výhrách ukončil dnes Liberec sérii v Přerově, kde vyhrál 25:15, 25:21 a 27:25. "Dnes to bylo hlavně o nás. Mrzí nás poslední set, který mohl dopadnout i opačně. Musíme v příští sérii víc zabrat ve všech činnostech. Přerov nám málem sebral set a my nechceme, aby se nám tohle stávalo. V semifinále to bude ještě těžší," uvedla kapitánka Dukly Eva Svobodová.

Ve zbylých třech sériích byly dnes na programu druhé zápasy. Po úvodním domácím jednoznačném vítězství vybojoval druhou výhru Olymp Praha na hřišti Prostějova v pěti sadách. Domácí volejbalistky vedly už 2:1 na sety, ale hostující hráčky získaly zbylé sety 25:22 a 15:12 a jedno vítězství je dělí od postupu. Hvězdou duelu byla bývalá reprezentační kapitánka Aneta Kocmanová-Havlíčková, jež pomohla Pražankám k vítězství 36 body.

Volejbalistka Aneta Havlíčková se vrátila z ciziny do české nejvyšší soutěže.

Pětisetová bitva se odehrála také v Ostravě, kde domácí tým srovnal sérii s brněnskými Šelmami. Až na druhý set skončily všechny sady nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem. Ve čtvrté sadě nevyužila Ostrava tři mečboly a hostující tým si díky vítězství 29:27 vynutil tie-break, v němž domácí volejbalistky vyhrály 15:13.

Poslední mistryně z Olomouce dělí od semifinále jedno vítězství, v sérii s KP Brno uspěly po domácí třísetové výhře tentokrát na hřišti soupeře 3:1.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy žen:
Přerov - Liberec 0:3 (-15, -21, -25)
Nejvíce bodů: Kotlabová 20, Diatková a Semerádová po 6 - Trnková a Svobodová po 10, Šulcová 9. Konečný stav série 0:3.
Prostějov - Olymp Praha 2:3 (24, -14, 20, -22, -12)
Nejvíce bodů: Kopáčová 25, Fricová 16, Michalíková 14 - Kocmanová-Havlíčková 36, Komárková a Purchartová po 9. Stav série 0:2.
KP Brno - Olomouc 1:3 (-24, -10, 22, -11)
Nejvíce bodů: Pavlíková 15, Bukovská 13, Šunderlíková 10 - Schlegelová 20, Nová 16, Pilepičová 15. Stav série 0:2.
Ostrava - VK Brno 3:2 (-23, 19, 25, -27, 13)
Nejvíce bodů: Žarnovická 24, Štrbová 23, Hrdličková 14 - Širůčková a Mikysková po 20, Marková a Šmídová po 10. Stav série 1:1.
O 9. místo ve volejbalové extralize žen - úterní 2. zápas:
Šternberk - Frýdek-Místek 0:3 (-15, -17, -17)
Nejvíce bodů: Herdová 6, Kamidinová, N. Látalová a Wanczyková po 5 - Staňková 13, Pavelková 11, Hadáčková 8. Stav série 0:2.