Živě

Světový okruh v beachvolejbalu bude vedle Ostravy i v Praze

11. března 2021 09:22 - Praha

V kalendáři Světového okruhu v plážovém volejbalu je kromě turnaje v Ostravě i Praha, kam se elitní seriál vrací po šesti letech. Čtyřhvězdičková akce J&T Banka Ostrava Beach Open je na programu na začátku června, pražský dvouhvězdičkový turnaj se bude hrát na konci května.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Loňský ročník ostravského turnaje byl kvůli pandemii koronaviru přeložen na letošek, vstupenky zůstaly v platnosti. Beachvolejbalová elita se v Ostravě poprvé sešla v roce 2018, kdy triumfovaly Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou. O rok později skončili v Dolních Vítkovicích druzí Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a zaznamenali největší úspěch v kariéře.

Pražský turnaj se na štvanických kurtech uskutečnil od roku 2008 celkem šestkrát, čtyřikrát pro muže a dvakrát pro ženy. Dosud poslední ročník ovládla před pěti lety domácí dvojice Kristýna Kolocová, Markéta Sluková.

Mistryně republiky v plážovém volejbalu Barbora Hermanová a Markéta Sluková.

ČVS/Kohelka

Kromě Ostravy jsou v kalendáři další čtyřhvězdičkové podniky v Cancúnu, kde se v dubnu uskuteční hned tři turnaje, Soči (květen) a Gstaadu (červenec). Finále Světového okruhu by se mělo hrát v září, o pořadateli se teprve rozhodne.

Perušič se Schweinerem jsou na písku v Dauhá ve čtvrtfinále

Elitní seriál odstartoval po půlroční pauze v pondělí čtyřhvězdičkovým turnajem v Dauhá. Ze tří českých párů se nejvíc daří Perušičovi se Schweinerem, kteří v Kataru jako jediní postoupili do čtvrtfinále.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.