Živě

Perušič, Schweiner
Dalhausser, Lucena 2:0
Perušič a Schweiner budou hrát na písku v Dauhá o první titul

11. března 2021 12:33 - Dauhá
(Aktualizováno: 11. března 2021 19:45)

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si na Světovém okruhu v Dauhá zahrají o první titul. Úspěšnou pouť čtyřhvězdičkovým turnajem jim neukončili ani hvězdní Američané Philip Dalhausser a Nicholas Lucena, které rozjetí Češi porazili jasně 21:9 a 21:17. Předtím ve čtvrtfinále v Kataru vyřadili domácí dvojici Šaríf Janus, Ahmed Tidžan po velkém boji 2:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Finálovou účastí Perušič a Schweiner vyrovnali svůj největší úspěch v elitním seriálu, předloni v květnu na Světovém okruhu v Ostravě získali stříbrné medaile. "Někteří hráči si z nás dělali srandu, že umíme hrát dobře jen doma. Jsem rád, že jsme ukázali, že nemají pravdu," řekl Perušič v rozhovoru na kurtu.

Dalhausser, olympijský vítěz z Pekingu 2008 a mistr světa z roku 2007, získal s Lucenou na Světovém okruhu již devět titulů. Dnes ale jednačtyřicetiletí Američané nestačili na šestadvacetileté Čechy, kteří vyhráli i svůj pátý duel na katarském písku. Získali tak pořádnou porci bodů do olympijské kvalifikace.

Světový okruh v beachvolejbalu bude vedle Ostravy i v Praze

Dnes ale nejdříve měli s domácími reprezentanty afrického původu namále. Senegalský rodák Janus i původem Gambijec Tidžan vyhráli první set 21:17. Druhou sadu získali Perušič se Schweinerem 21:18, ale v tie-breaku hlavně dotahovali. V závěru už Tidžana chytaly křeče a čeští hráči vývoj otočili. Za stavu 16:15 zablokovali Katařani smeč pouze do sítě a po hodinové bitvě kapitulovali.

Proti Dalhausserovi s Lucenou začali s vervou, hned v úvodu bodově odskočili a už nenechali zkušené soupeře rozehrát. "Museli být unavení, protože včera hráli tři těžké zápasy a dneska ten první v náročných podmínkách," uvedl Perušič. Se Schweinerem se o životní úspěch poperou v pátek ve finále od 17:45 proti brazilské dvojici Evandro, Guto.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Dauhá:
Muži:
Čtvrtfinále:
Perušič, Schweiner (14-ČR) - Janus, Tidžan (8-Katar) 2:1 (-17, 18, 15)
Semifinále:
Perušič, Schweiner - Dalhausser, Lucena (10-USA) 2:0 (9, 17)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.