Domácí ME je za dveřmi! Trenér Novák zveřejnil širší nominaci volejbalistů

12. března 2021 17:00 - Praha

Správní rada Českého volejbalového svazu schválila širší nominaci mužské reprezentace pro sezonu 2021. V letošním roce ji čekají dva vrcholy. Prvním je European Golden League a tím druhým ME v Ostravě. V roce, kdy Český volejbal slaví 100 let své existence, bude koncem prázdnin hostit evropský šampionát mužů a k této vrcholné akci bude směřovat příprava národního celku.

 

Lube Civitanova, Facebook

„Spolu s realizačním týmem jsme vybrali okruh hráčů, z kterého jsme vytvořili širší nominaci na letošní Golden European League 2021. A z ní pak pozveme 16 až 18 hráčů na první VT, přípravné mezinárodní zápasy proti Slovensku, Rakousku a následující GEL. Máme v plánu vyzkoušet v první půlce sezóny více hráčů," prohlásil Jiří Novák, hlavní trenér.

„Do nominace jsme vybrali volejbalisty, kteří pravidelně nastupují v UNIQA extralize a hráče působící v zahraničních klubech, i když tam ne všichni měli herní vytížení, které bych chtěl. Doba je stále nejistá, díky covidové situaci se může stát vše. A proto budu apelovat na kluky, aby byli pokud možno připraveni i v době, kdy s námi nebudou v přípravě," dodal kouč.

„Pevně doufám, že se letošní reprezentační sezona uskuteční v co nejnormálnějším režimu. Je už ale teď jasné, že minimálně začátek bude ještě covidovou pandemií ovlivněn. Proto jsme také upravili průběh sezóny v dubnu a květnu. Za soupeře jsme zvolili geograficky blízké země, zároveň nám pomůžou se rozehrát před prvním vrcholem sezony, což bude European Golden League," konstatoval manažer reprezentace Miloslav Javůrek.

"Prodloužíme jednotlivá soustředění, ve všech lokalitách budeme fungovat v bublinách, jsme připraveni testovat hráče i v průběhu soustředění, dodržovat přísná hygienická opatření. Prostě udělat maximum pro trenéra Jirku Nováka a jeho realizační tým, aby mohli se mohli důkladně připravit nejen na GEL, ale i na domácí ME v Ostravě," doplnil.

Širší nominace mužské volejbalové reprezentace:
Janouch Jakub (VK Lvi Praha)
Bartoš Pavel (Waldviertel/Rakousko)
Bartůněk Luboš (SKV Ústí nad Labem)
Šulc Radim (VSC Fatra Zlín)
Srb Jiří (VK Dukla Liberec)
Hadrava Jan (Cucine Lube Civitanova/Itálie)
Šotola Marek (Poitiers/Francie)
Finger Michal (Gas Sales Bluenergy Piacenza/Itálie)
Indra Patrik (VK ČEZ Karlovarsko)
Kriško Michal (VK Dukla Liberec)
Moník Milan (Black Volley Beskydy)
Pfeffer Daniel (VK ČEZ Karlovarsko)
Kunc Tomáš (Kladno volejbal cz)
Zajíček Adam (Kladno volejbal cz)
Polák Josef (VK Jihostroj České Budějovice)
Sedláček Oliver (VK Ostrava)
Patočka Vojtěch (VK ČEZ Karlovarsko)
Pražák Jan (Volejbal Brno)
Špulák Petr (VK Lvi Praha)
Bartoš Adam (Nantes Reze/Francie)
Galabov Jan (BKS Visla Bydgoszcz/Polsko)
Vašina Lukáš VK (ČEZ Karlovarsko)
Licek Martin (Waldviertel/Rakousko)
Šulista Petr (VK Dukla Liberec)
Michálek Petr (VK Jihostroj České Budějovice)
Janků David (VK Ostrava)
Realizační tým:
Novák Jiří hlavní trenér
op Martin asistent trenéra
Paes Motta Mauricio asistent trenéra
Mascia Stefano kondiční trenér
Sklenář Zdeněk statistik
rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.