Živě

České krásky vyrazí do Tokia v nových bikinách. Jak jim sluší?

22. června 2021 12:30 - Praha

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová ladí formu na sportovní svátek pod pěti kruhy. Na cestu do japonského Tokia, kde budou bojovat s nejlepšími páry o medaile, si české jedničky rády přibalí i nový outfit v podobě nových bikin. „Těšíme se, až v nich v Tokiu uděláme díru do světa," směje se Markéta Nausch Sluková, kterou v páru s Hermannovou čeká vystoupení na druhé olympiádě.

 

VMLY&R | adidas

Design nových bikin se českému týmu zamlouvá, obě hráčky jej kvitují. „Plavky jsou parádní. Líbí se mi jak zářivějším odstínem červené, tak moderním střihem. I materiál je velmi příjemný," pochvaluje si Barbora Hermannová stejně jako její parťačka.

Cesta do Tokia nebyla pro české beachvolejbalistky vůbec jednoduchá. Přerušovaná příprava a nejistota ohledně termínů turnajů zkomplikovaly celý rok. Nakonec se ale Češkám podařilo na hry kvalifikovat. Společně startovaly na posledních olympijských hrách v roce 2016 v Riu.

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová se v Tokiu představí v nových bikinách.

VMLY&R | adidas

O dva roky později se však staly historicky prvním českým beachvolejbalovým párem, který obsadil post světových jedniček (v srpnu 2018). V daném roce jim také Evropská volejbalová federace udělila prestižní ocenění Queen of the Beach.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.