Volejbalisté zahájí domácí EURO proti obhájcům stříbra Slovincům

5. července 2021 14:01 - Ostrava

Čeští volejbalisté zahájí domácí skupinu mistrovství Evropy proti obhájcům stříbra Slovincům. Zápas v Ostravar Aréně se bude hrát 3. září od 20:15. Ve skupině B následně nastoupí proti Bělorusku, Bulharsku, Černé Hoře a na závěr proti Itálii. Rozpis zápasů dnes zveřejnili pořadatelé.

 

Stoyan Nenov, Reuters

Ostrava je jedním ze šesti hostitelských měst EURO, které se bude hrát od 1. do 19. září ve čtyřech zemích. V Polsku budou dějišti Krakov, Gdaňsk a Katovice, kde turnaj vyvrcholí, estonským hostitelem bude metropole Tallinn a ve Finsku se bude hrát v Tampere. Z každé ze čtyř základních skupin postoupí do play off čtyři celky.

"Od dnešního dne už známe celý program šampionátu, a tak mají fanoušci možnost kupovat si vstupenky jak na atraktivní utkání českého týmu, tak hvězdných Italů nebo tradičně silných Slovinců a Bulharů," uvedl v tiskové zprávě předseda svazu Marek Pakosta.

V Ostravě se po základní skupině uskuteční ještě čtyři osmifinálová utkání (12. a 13. září) a dvě čtvrtfinále (15. září). "Přípravy šampionátu jsou už ve finální fázi. Máme za sebou obhlídky v Ostravar Aréně i v hotelech, kde budou ubytovaní sportovci. Abychom udrželi bublinu, budou nároky výrazně větší a přísnější než v běžném provozu," připomněl Pakosta opatření kvůli covidu-19.

"Pracujeme také na logistice, a to ve spolupráci s letišti v Praze i v Katovicích, které je sice v Polsku, ale z Ostravy je mnohem blíž. A co je aktuálně nejdůležitější, je prodej vstupenek, díky kterému celý šampionát dostává v těchto dnech nový impulz," dodal Pakosta. Vstupenky na Euro se prodávají v síti Ticketportal.

Rozpis zápasů už znají i volejbalistky. Skupinu B v Plovdivu rozehrají 19. srpna proti Španělkám, o den později je čekají Němky a poté favorizované Polky. Po dni volna nastoupí proti Řecku a na závěr 24. srpna proti domácím Bulharkám.

Program českých týmů na ME:
Muži - skupina B v Ostravě:
Pátek 3. září: 20:15 ČR - Slovinsko
sobota 4. září: 19:00 ČR - Bělorusko
neděle 5. září: 16:00 ČR - Bulharsko
úterý 7. září: 19:00 ČR - Černá Hora
čtvrtek 9. září: 19:00 ČR - Itálie
Ženy - skupina B v bulharském Plovdivu:
Čtvrtek 19. srpna: 16:30 ČR - Španělsko
pátek 20. srpna:16:30 ČR - Německo
sobota 21. srpna: 16:30 ČR - Polsko
pondělí 23. srpna: 16:30 ČR - Řecko
úterý 24. srpna: 19:30 ČR - Bulharsko
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.