Česko - Německo 1:3Volejbalistky nestačily ve druhém utkání na ME na Němky

Plovdiv

České volejbalistky prohrály své druhé utkání na mistrovství Evropy. Němkám dnes podlehly 1:3 po setech 23:25, 25:20, 23:25 a 21:25. Ve skupině B v Plovdivu tak mají na kontě jednu výhru a jednu porážku.

České svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose ve čtvrtek porazily 3:1 Španělsko. V sobotu narazí na favorizované Polky a po dni volna budou následovat zápasy v pondělí s Řeckem a v úterý s domácím Bulharskem. Do osmifinále se dostanou čtyři týmy.

Volejbalistky na začátku německý tým zaskočily a po dvou úspěšných blocích vedly 3:1. Ve vyrovnaném průběhu úvodní získaly po dvou přímých bodech z podání blokařky Trnkové náskok 16:14, ale vzápětí bylo srovnáno a v koncovce uspěly jistější soupeřky.

V následujících třech setech volejbalistky pokaždé špatně začaly a kouč Athanasopulos musel hodně zvyšovat hlas. Ve druhém setu ztrácely 1:7 a Hodanová nahradila kapitánku Kossányiovou, která už se do hry nevrátila. Hráčkám se podařilo srovnat a v závěru se prosadila blokařka Jehlářová, dvakrát byla úspěšná v obraně nad sítí a set ukončila smečí.

I ve třetí a čtvrté sadě, v kterých střídala Kojdová znovu méně výraznou Orvošovou, se českým reprezentantkám povedlo Němky potrápit a dostat se po zpět do hry. Dotáhnout ale sety k vítěznému konci nedokázaly. Ve čtvrté sadě se dostaly do vedení 18:16, pak ale čtyři body v řadě ztratily.