Nizozemsko - Švédsko 3:0 Nizozemské a turecké volejbalistky jsou v semifinále ME

31. srpna 2021 18:19 - Plovdiv

Nizozemské a turecké volejbalistky postoupily bez ztráty setu do semifinále mistrovství Evropy. V Plovdivu dnes nejprve Holanďanky po vyrovnané první sadě porazily nakonec hladce Švédsko 27:25, 25:16 a 25:19 a jejich dalším soupeřem bude v pátek v Bělehradu lepší ze středečního duelu Rusko - Itálie. Osmifinálové přemožitelky českého týmu Turkyně rovněž přesvědčivě 25:18, 25:14 a 25:23 přehrály Polsko a čekají je domácí obhájkyně titulu Srbky, nebo Francouzky.

Favorizované reprezentantky Oranjes zvítězily po setech 27:25, 25:16 a 25:19 a už vylepšily výsledek z minulého Eura. Na něm předloni po předchozích dvou finálových účastech vypadly právě ve čtvrtfinále.

Švédky i přes porážku dosáhly historického úspěchu. Mezi nejlepších osm týmů postoupily při první účasti na Euru od roku 1983, kdy dvanáctým místem zaznamenaly dosavadní maximum. V Plovdivu v osmifinále překvapivě vyřadily po pětisetové bitvě domácí bulharskou reprezentaci.

Program, výsledky a tabulky volejbalového mistrovství Evropy

Turecké obhájkyně stříbra a pátý celek z nedávných olympijských her drží na turnaji neporazitelnost. V osmifinále vyřadily český tým po výhře 3:1 a Polkám nedaly šanci stejně jako v předloňském semifinále. Mezi nejlepší čtyři týmy evropského šampionátu postoupily počtvrté za sebou. V minulých ročnících skončily postupně čtvrté, třetí a druhé. Na titul dosud nikdy nedosáhly.

Mistrovství Evropy volejbalistek - čtvrtfinále (Plovdiv):
Nizozemsko - Švédsko 3:0 (25, 16, 19),
Turecko - Polsko 3:0 (18, 14, 23)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.